USD
НБУ
41.42
Готівка
41.70
EUR
НБУ
45.26
Готівка
45.90
Втрати орків: 5 6 6 7 1 0 (+1100)
USD
НБУ
41.42
Готівка
41.70
EUR
НБУ
45.26
Готівка
45.90

Депутати "затормозили" законопроєкт про відновлення декларування однотипними правками, – ЦПК

Частина депутатів пропонують узагалі не вказувати в декларації інформацію про дітей, дружину або чоловіка
Верховна Рада України_2

Верховна Рада України

Джерело: Офіс Президента
Більшість із 457 правок до законопроєкту про відновлення декларування, які народні депутати подали до другого читання, є копіпастом. Про це повідомляє пресслужба Центру протидії корупції (ЦПК).

Організація проаналізувала поправки до законопроєкту та зазначила, що депутати з різних фракцій подають однаковий, слово в слово, текст правок.

"Навіщо їм цей спам? Все просто. Він дозволяє затягнути розгляд законопроєкту в сесійній залі на тижні, бо одну й ту саму поправку від різних авторів можна ставити на голосування безліч разів", – пише ЦПК у тексті для "Української правди".

Центр протидії корупції зазначає, що депутатів, які подають ці правки, можна розділити умовно на три групи:

  • "представники проросійських сил" (найбільше "шкідливих" правок подав обраний від "ОПЗЖ" Григорій Мамка);
  • "старі захисники корупційних еліт";
  • "група Разумкова".

Остання група відзначилась правкою, яка дозволяє уникнути відповідальності, якщо декларант "сам виявив" помилку в декларації, навіть якщо така помилка виявлена вже під час перевірки НАЗК.

Як вказує ЦПК, частина депутатів пропонують узагалі не вказувати в декларації інформацію про дітей, дружину або чоловіка. Дехто пропонує не вказувати в деклараціях наявну в них готівку та третіх осіб, із якими вони, наприклад, мають спільне майно. Хтось пропонує приховувати інформацію про місце проживання.  

Чому це важливо?

27 липня в парламенті зареєстрували законопроєкт №9534 про відновлення електронного декларування для посадовців. Його визначили як невідкладний і того ж дня ухвалили за основу з доопрацюванням положень.

Новини за темою: В Україні повертають е-декларування, але в документах ми нічого не побачимо: В НАЗК пояснюють, чому так може статися

Цей законопроєкт важливий, зокрема, для виконання Україною семи рекомендацій на шляху до вступу в ЄС. Уже в жовтні Єврокомісія має надати звіт з оцінкою виконання Україною цих кроків.

Раніше

З початком повномасштабного вторгнення Росії в Україну і введення в країні воєнного стану з українських посадовців тимчасово зняли обов'язок декларувати статки.

Вже 22 лютого 2023 року президент Володимир Зеленський схвалив петицію, яка вимагає відновити обов'язок депутатів та інших посадовців декларувати свої статки.

Як зараз відбувається декларування

Наразі декларування відбувається на добровільній основі. Згідно з даними НАЗК станом на 17 квітня 2023 року, які публікував рух "ЧЕСНО", декларації за 2021 рік добровільно подали лише 8% народних депутатів, а за 2022 рік таких парламентарів вдвічі менше – 4% (Арахамії серед них не було).

Читайте також:
Нардепи декриміналізували крадіжки вартістю до 3028 гривень Нардепи декриміналізували крадіжки вартістю до 3028 гривень
В Україні можуть значно зрости податки В Україні можуть значно зрости податки
Рада має намір звільнити підозрюваних у корупції чиновників від покарання в обмін на штраф Рада має намір звільнити підозрюваних у корупції чиновників від покарання в обмін на штраф
Рада має намір призупинити виплати по зовнішньому боргу до завершення реструктуризації Рада має намір призупинити виплати по зовнішньому боргу до завершення реструктуризації