USD
НБУ
40.52
Готівка
40.85
EUR
НБУ
43.43
Готівка
44.10
Втрати орків: 5 3 1 9 8 0 (+1060)
USD
НБУ
40.52
Готівка
40.85
EUR
НБУ
43.43
Готівка
44.10

ДБР провело обшуки в банку президента московського футбольного клубу ЦСКА

Правоохоронці перевіряли інформацію щодо правомірності отримання банком фінансових преференцій в сумі у понад 1,6 млрд гривень
Євгеній Гінер
Євгеній Гінер
Джерело: відкриті джерела

Працівники Державного бюро розслідувань провели обшуки у членів правління та наглядової ради і в офісі комерційного банку. Його бенефіціарним власником є громадянин Росії, президент російського футбольного клубу ЦСКА Євгеній Гінер. Про це інформує пресслужба ДБР.

"Слідчі дії проводилися для перевірки інформації щодо правомірності отримання та використання банком фінансових преференцій в сумі у понад 1,6 млрд гривень. Деякі з них установа отримала після початку активної фази бойових дій", – йдеться в повідомленні.

Зазначається, що отримана сума становить понад 50% активів самого банку та у понад 5,5 раза перевищує розмір статутного капіталу установи.

Також ДБР перевіряє інформацію щодо причетності високопосадовців та депутатів Російської Федерації до вчинення злочинів на території України. Зокрема, й через прямий чи опосередкований контроль над підприємствами критичної енергетичної інфраструктури України.

Досудове розслідування триває.

Раніше

11 листопада 2022 року Печерський районний суд міста Києва арештував частки у стратегічних українських підприємствах та цінні папери, кінцевими власниками яких можуть бути особи підконтрольні високопосадовцям та депутатам Російської Федерації.

Зокрема, йдеться про частки в статутних капіталах: АТ "Житомиробленерго" (95,54%), АТ "Херсонобленерго" (99,99%), ПрАТ "Кіровоградобленерго" (72,9%), АТ "Чернівціобленерго" (96,78%) та АТ "Рівнеобленерго" (93,24%). Цими частками в різних пропорціях володіють ТОВ "ВС Груп Менеджмент" та нідерландські "ВС Енерджі Інтернешнл Н.В." і Washington Holdings B.V., які об'єднанні в групу VS Energy.

Рішенням Ради національної безпеки і оборони України від 19 жовтня 2022 року, введеним в дію указом президента України від 19.10.2022 №727/2022, серед іншого, застосовано санкції до громадянина Російської Федерації Євгенія Гінера терміном на 10 років.

Читайте також:
ДБР встановило правоохоронців, які здійснили перші постріли по мітингувальниках на Майдані ДБР встановило правоохоронців, які здійснили перші постріли по мітингувальниках на Майдані
Заступник директора ДБР живе у квартирі за 900 тис. доларів, – розслідування Заступник директора ДБР живе у квартирі за 900 тис. доларів, – розслідування
Працівник столичного банку виніс з установи 400 тисяч доларів Працівник столичного банку виніс з установи 400 тисяч доларів
США розширили санкції проти РФ, зокрема проти Мосбіржі. Курс валют сильно стрибнув, але чи вплине це на економіку довгостроково? США розширили санкції проти РФ, зокрема проти Мосбіржі. Курс валют сильно стрибнув, але чи вплине це на економіку довгостроково?