USD
НБУ
36.57
Готівка
37.22
EUR
НБУ
39.26
Готівка
40.30
Втрати орків: 2 1 4 6 6 0 (+890)
USD
НБУ
36.57
Готівка
37.22
EUR
НБУ
39.26
Готівка
40.30

ДБР провело обшуки в банку президента московського футбольного клубу ЦСКА

Правоохоронці перевіряли інформацію щодо правомірності отримання банком фінансових преференцій в сумі у понад 1,6 млрд гривень
Євгеній Гінер
Євгеній Гінер
Джерело: відкриті джерела

Працівники Державного бюро розслідувань провели обшуки у членів правління та наглядової ради і в офісі комерційного банку. Його бенефіціарним власником є громадянин Росії, президент російського футбольного клубу ЦСКА Євгеній Гінер. Про це інформує пресслужба ДБР.

"Слідчі дії проводилися для перевірки інформації щодо правомірності отримання та використання банком фінансових преференцій в сумі у понад 1,6 млрд гривень. Деякі з них установа отримала після початку активної фази бойових дій", – йдеться в повідомленні.

Зазначається, що отримана сума становить понад 50% активів самого банку та у понад 5,5 раза перевищує розмір статутного капіталу установи.

Також ДБР перевіряє інформацію щодо причетності високопосадовців та депутатів Російської Федерації до вчинення злочинів на території України. Зокрема, й через прямий чи опосередкований контроль над підприємствами критичної енергетичної інфраструктури України.

Досудове розслідування триває.

Раніше

11 листопада 2022 року Печерський районний суд міста Києва арештував частки у стратегічних українських підприємствах та цінні папери, кінцевими власниками яких можуть бути особи підконтрольні високопосадовцям та депутатам Російської Федерації.

Зокрема, йдеться про частки в статутних капіталах: АТ "Житомиробленерго" (95,54%), АТ "Херсонобленерго" (99,99%), ПрАТ "Кіровоградобленерго" (72,9%), АТ "Чернівціобленерго" (96,78%) та АТ "Рівнеобленерго" (93,24%). Цими частками в різних пропорціях володіють ТОВ "ВС Груп Менеджмент" та нідерландські "ВС Енерджі Інтернешнл Н.В." і Washington Holdings B.V., які об'єднанні в групу VS Energy.

Рішенням Ради національної безпеки і оборони України від 19 жовтня 2022 року, введеним в дію указом президента України від 19.10.2022 №727/2022, серед іншого, застосовано санкції до громадянина Російської Федерації Євгенія Гінера терміном на 10 років.

Читайте також:
В Сумах затримали екснардепа, концерн якого забезпечував продукцією ВПК Росії після початку війни В Сумах затримали екснардепа, концерн якого забезпечував продукцією ВПК Росії після початку війни
Ощадбанк продовжив термін дії всіх своїх карток Ощадбанк продовжив термін дії всіх своїх карток
Верховна Рада дозволила націоналізувати банки, які належать підсанкційним особам Верховна Рада дозволила націоналізувати банки, які належать підсанкційним особам
На Черкащині арештували мільйонні активи росіянина, який забезпечував харчами Путіна та силовиків РФ  На Черкащині арештували мільйонні активи росіянина, який забезпечував харчами Путіна та силовиків РФ