USD
НБУ
36.57
Готівка
37.22
EUR
НБУ
39.26
Готівка
40.30
Втрати орків: 2 1 4 6 6 0 (+890)
USD
НБУ
36.57
Готівка
37.22
EUR
НБУ
39.26
Готівка
40.30

COVID-19 вже "прописався" в Україні й все ще впливає на людей з хронічними захворюваннями, – професорка

Уже в шістьох областях України зафіксували випадки зараження підвидом коронавірусу "Кракен"
Коронавірус
Джерело: відкриті джерела

COVID-19 вже "прописався" в Україні й все ще впливає на людей з хронічними захворюваннями. Про це в ефірі UWN заявила професорка, докторка медичних наук, завкафедри епідеміології ЛНМУ імені Данила Галицького Наталія Виноград. 

Професорка наголосила, що коронавірус є серйозним патогеном, тому йому особливо піддаються люди з хронічними захворюваннями, це люди з імунодефіцитами, старша вікова група.

"Все, що ми рекомендували раніше, мають отримувати і зараз, і в першу – чергу це обмеження всяких зайвих спілкувань, які можна для себе дозволити. Є робота, є життя, але треба обходити місця, де збирається достатньо велика кількість людей. Ковід не пішов, він "прописався" і став нам ендемічним. Він буде з нами завжди. Те, що новий з’явився варіант, я б навіть сказала, що це свідчення того, що у нас хороша система нагляду", – зауважила Виноград. 

Наразі спеціалісти відслідковують штами, які домінують у всьому світі, як реагують на вірус щеплені та перехворілі люди. 

Ситуація з коронавірусом в Україні

Уже в шістьох областях України підтвердили мутацію варіанта COVID-штаму "Омікрон" ХВВ.1.5, який ще називають "Кракеном". 

Раніше новий підвид підтвердили в Сумській, Закарпатській, Тернопільській та Одеській областях. Але за результатами останніх досліджень "Кракен" зафіксували ще в Черкаській та Львівській областях.

Читайте також:
Вражає дихальні шляхи та впливає на кишково-шлунковий тракт: Вчені частіше говорять про новий вірус, схожий на COVID-19 Вражає дихальні шляхи та впливає на кишково-шлунковий тракт: Вчені частіше говорять про новий вірус, схожий на COVID-19
Студент з Уханя: Ми, як й українці з Харкова чи Бахмута, не очікували, що наше місто стане настільки відомим Студент з Уханя: Ми, як й українці з Харкова чи Бахмута, не очікували, що наше місто стане настільки відомим
Японія знижує статус COVID-19 до сезонного грипу Японія знижує статус COVID-19 до сезонного грипу
Чи дієвою була вакцина від COVID-19: Роз’яснення лікарки-інфекціоністки Чи дієвою була вакцина від COVID-19: Роз’яснення лікарки-інфекціоністки