USD
НБУ
36.35
Готівка
37.30
EUR
НБУ
39.72
Готівка
41.00
Втрати орків: 3 3 1 1 1 0 (+1070)
USD
НБУ
36.35
Готівка
37.30
EUR
НБУ
39.72
Готівка
41.00

Cкільки біженців, які виїхали до Польщі, не планують повертатися до України, – дослідження Gremi Personal

Цифри зростають
Україна і Польща
Джерело: Петро Адамик

Кількість українців, які не планують повертатися додому з Польщі, зросла удвічі за пів року. Такі дані опитування, проведеного аналітичним центром міжнародної компанії з працевлаштування Gremi Personal.

Згідно з результатами опитування, 38% українських біженців залишаться у Польщі, 7% планують переїхати із Польщі в іншу країну, 55% повернуться в Україну.

Із них 82% українців, які планують повертатися, кажуть що приїдуть в Україну після перемоги. 8% сказали, що збираються додому вже цієї весни, 6% планують повернутися влітку, і 4% – восени.

В опитуванні взяли участь 1270 українців, що знаходяться у Польщі від 24 лютого. Опитування проводилося протягом березня цього року.

Важливі деталі

Як зазначають у Gremi Personal, настрої українців помітно змінилися за останні пів року. У жовтні 2022 року усього 17% респондентів відповіли, що не планують повертатися в Україну, 22,4% мали на меті поїхати додому у найближчі три місяці, 35% готувалися залишитися у Польщі щонайменше на рік та 25,6% планували повернутись як тільки закінчиться війна.

"Кількість українців, які не планують повертатися додому, зросла удвічі за пів року. Це може свідчити про низку факторів. Деяким людям вже нема куди повертатися, здебільшого це люди зі сходу та півдня України, чиї будинки знищені російськими окупантами. Багато людей вже адаптувалися у Польщі, влаштувалися на роботу та віддали дітей у польські школи. Деякі жінки побудували стосунки з поляками і вже не хочуть розлучатися", – зазначила Анна Джоболда, директорка департаменту рекрутації Gremi Personal.

Важливий фактор, який вплинув на плани українців залишитися, – це відкриття українських бізнесів у Польщі. За даними Gremi Personal, починаючи з другої половини минулого року, понад 10 тис. українських компаній відкрилися у Польщі, які прагнуть  винаймати на роботу українців.

Більшість українців вивчають або вже вивчили польську мову.

Опитування, яке проводилося у березні цього року показує, що лише 10% українців не прагнуть вивчити польську мову, стільки ж сказали, що вже вивчили її досконало. 30% респондентів вже можуть вільно спілкуватися, а 50% – у процесі вивчення, але зізнаються, що їм важко дається.

Польща прийняла найбільше українців серед усіх країн від початку повномасштабного вторгнення росіян в Україну.

Тут живуть близько 2 мільйонів українців. Ідентифікаційний номер PESEL отримали 1,5 мільйона наших громадян. А за даними управління соціального страхування ZUS, офіційно працевлаштовані вже 739 тис. українців.

Раніше

Ми писали, що кількість українських біженців, що зареєстровані для тимчасового захисту або в подібних національних схемах захисту в Європі, станом на 28 березня 2023 року досягла 5 млн 8,28 тис. Про це повідомило Управління верховного комісара ООН у справах біженців (УВКБ ООН).

Читайте також:
Ексдиректор ЦРУ пояснив, що заважало Україні здійснити прорив влітку Ексдиректор ЦРУ пояснив, що заважало Україні здійснити прорив влітку
Окупанти брешуть про Окупанти брешуть про "активну оборону" в Авдіївці, – ISW
Росію не виключають з ОБСЄ: В організації дали пояснення Росію не виключають з ОБСЄ: В організації дали пояснення
Глядачів можуть допустити на трибуни спортивних змагань: В Україні розробляють механізм Глядачів можуть допустити на трибуни спортивних змагань: В Україні розробляють механізм