USD
НБУ
41.42
Готівка
41.70
EUR
НБУ
45.26
Готівка
45.90
Втрати орків: 5 6 6 7 1 0 (+1100)
USD
НБУ
41.42
Готівка
41.70
EUR
НБУ
45.26
Готівка
45.90

Чи буде масова екстрадиція ухилянтів із-за кордону: Пояснення Веніславського

Найбільш масовий характер має якраз використання фальшивих документів для виїзду за кордон
виїзд за кордон
Виїзд за кордон
Джерело: відкриті джерела

Масової екстрадиції чоловіків-ухилянтів до України з-за кордону не буде. Про це в ефірі "Радіо Свобода" заявив народний депутат, член комітету Ради нацбезпеки і оборони, представник президента у парламенті Федір Веніславський.

"Кримінальна відповідальність має персоналізований, індивідуальний характер. Відповідно, з кожного факту необхідно звертатися і надавати відповідні документи про те, що особа переховується від органів досудового розслідування, суду і лише після цього можна задіяти процедуру екстрадиції. Але з огляду на правила, європейські правові стандарти, які регламентують діяльність і судових органів, і правоохоронних, – це може бути оскаржено в суді Болгарії, Польщі чи Румунії. І остаточне рішення буде за судом. Тому, звичайно, це дуже непроста процедура і будемо думати, як її зробити більш гнучкою. Але це потребує ретельних аналізів і дискусій", – пояснює він.

Зазначається, що найчастіше незаконно перетинають кордон трьома способами – перетин поза офіційними пунктами пропуску, друге – коли пункт пропуску людина перетнула в сховку, а потім в нейтральній смузі ця ж особа перетнула вже державний кордон іншої країни на підставі паспорта.

Також Веніславський повідомив, що найбільш масовий характер має якраз використання підроблених, завідома неправдивих, фальшивих документів, які дозволили людині виїхати за межі країни. Наприклад, довідка про те, що людина є інвалідом І чи ІІ групи, – вона не підлягає призову ні у воєнний, ні у мирний час. Відповідно, жодних підстав для обмеження права пересування громадян України, згідно з чинним законодавством, немає.

"З точки зору підроблених документів – це окремий злочин, який охоплює собою відповідальність і тих, хто виготовив такі фальшиві документи, і тих, хто такі документи свідомо використовував. Оскільки ми розуміємо, якщо людина, не маючи статусу особи з інвалідністю, скористалася такими документами, – це є злочином для уникнення виконання конституційних обов’язків", – наголошує Веніславський.

За його словами, ці дії потребують реєстрації кримінальних проваджень, встановлення таких фактів – компетенція правоохоронних органів.

Після реєстрації провадження мають бути проведені експертизи, які встановлять, чи були фальшивими документи для перетину кордону, а після цього особі, яка такими документами скористалася, можуть заочно повідомити про підозру, далі можуть бути задіяні правила екстрадиції.

Нагадаємо, раніше Арахамія повідомляв, що ухилянтів, які виїхали за кордон завдяки фальшивим довідкам, можуть екстрадувати.

Вчора польське видання поінформувало, що Польща почала екстрадувати в Україну чоловіків, які незаконно виїхали з країни.

Читайте також:
Люди важливі, але це не значить, що можна подарувати росіянам 30% нашої землі, – Зеленський Люди важливі, але це не значить, що можна подарувати росіянам 30% нашої землі, – Зеленський
Росіяни вбили в Україні 562 дитини Росіяни вбили в Україні 562 дитини
Окупанти захопили село Прогрес на Донеччині, – DeepState Окупанти захопили село Прогрес на Донеччині, – DeepState
Майже 3 млн українців з прифронтових зон було евакуйовано за час повномасштабного вторнення Майже 3 млн українців з прифронтових зон було евакуйовано за час повномасштабного вторнення