USD
НБУ
38.48
Готівка
38.80
EUR
НБУ
41.54
Готівка
41.95
Втрати орків: 4 0 6 0 8 0 (+1130)
USD
НБУ
38.48
Готівка
38.80
EUR
НБУ
41.54
Готівка
41.95

Боржникам за комунальні послуги заборонять купувати авто: Законопроєкт

У Мін’юсті вважають, що внесення таких змін до законодавства "зробить комфортним сплату боргу для добросовісних боржників"
комунальні платежі
Джерело: відкриті джерела

У Верховній Раді зареєстровано урядовий законопроєкт №9363 "Про внесення змін до деяких законів України щодо цифровізації виконавчого провадження", яким пропонують заборонити купувати авто боржникам за послуги ЖКГ.

Що означає ухвалення документа

Як пише у своєму Telegram-каналі ексочільниця Податкового комітету ВР Ніна Южаніна, відповідно до нього при реєстрації автомобіля в обов’язковому порядку здійснюватиметься перевірка на предмет того, чи є покупець у Єдиному реєстрі боржників.

"У разі підтвердження інформації, реєструвати транспортний засіб такому покупцю заборонять", – зазначила Южаніна.

Крім того, за її словами, банківські установи на вимогу судового виконавця повинні не продовжувати депозитні договори, сповіщаючи виконавця про суму депозиту в відсотках, а після – накладати арешт на депозит та передавати ці гроші в рахунок погашення боргу.

Новини за темою: "Нафтогаз" звернувся до суду США для примусового стягнення 5 млрд доларів із РФ

У Мін'юсті потребу у внесенні таких змін до законодавства пояснили тим, що це "зробить комфортним сплату боргу для добросовісних боржників".

Але навіть неможливість сплати рахунків за житлово-комунальні послуги теж вважається боргом, за який можуть бути накладені всі ці санкції. А суди через несплату боргів за ЖКП, аліментів, кредитів тощо відбуваються зараз за спрощеною процедурою.

Тарифи на комунальні послуги-2023

За останній рік у проміжку квітень 2022-го – квітень 2023-го збільшилася вартість комунальних послуг. 

Тарифи на деякі послуги відчутно збільшились, а саме: на утримання та ремонт житла, а також на збір сміття ціни зросли на 20,6% і 17% відповідно. Також відбулося зростання тарифів на:

  • послуги з управління багатоквартирними будинками – 1,8%;
  • водопостачання – 0,8%;
  • каналізацію – 0,7%.

Варто зазначити, що деякі послуги не збільшилися у ціні, зокрема, стабільні ціни на електроенергію та воду. Крім того, ціна на природний газ знизилася на 0,4%.

Читайте також:
Через блокаду кордону в Україні подорожчає автогаз Через блокаду кордону в Україні подорожчає автогаз
Під Одесою вибухнув автомобіль із представниками Української добровольчої армії Під Одесою вибухнув автомобіль із представниками Української добровольчої армії
Мінекономіки опублікувало список авто, що підпадають під податок на розкіш Мінекономіки опублікувало список авто, що підпадають під податок на розкіш
У Сумській області заборонили рух автівок у 5-кілометровій смузі від держкордону України з РФ У Сумській області заборонили рух автівок у 5-кілометровій смузі від держкордону України з РФ