USD
НБУ
36.57
Готівка
37.75
EUR
НБУ
38.55
Готівка
40.80
Втрати орків: 2 7 8 5 7 0 (+440)
USD
НБУ
36.57
Готівка
37.75
EUR
НБУ
38.55
Готівка
40.80

Болгарія веде перемовини з НАТО щодо відповіді Росії на провокації у Чорному морі

РФ заблокувала частину болгарської економічної зони в Чорному морі
НАТО
Джерело: відкриті джерела

Болгарія веде переговори з НАТО щодо реагування на часткову блокаду Росією своєї чорноморської виключної економічної зони. Про це заявив міністр оборони Тодор Тагарев, повідомляє Euractiv.

Він нагадав, що РФ заблокувала частину болгарської економічної зони в Чорному морі, заборонивши будь-яке судноплавство. Свої дії Кремль пояснив "військовими навчаннями". Софія ж вважає такі дії провокацією.

"Болгарія обговорює відповідь на ці провокації як самостійно, так і з нашими союзниками по НАТО", – наголосив міністр.

Напад на вантажні судна

Тагарев зазначив, що у Болгарії на цей час немає сценарію на випадок, якщо Росія почне атакувати вантажні судна, що прямують з українських портів через болгарські води або економічну зону в Чорному морі. 

"На цей момент не існує безпосереднього ризику або загрози нападу на торгове судно, що прямує в територіальному морі країни члена НАТО. Ці води перебувають під суверенітетом кожної прибережної держави і є частиною державної території. Напад у територіальному морі може розглядатися як напад на Республіку Болгарія і НАТО в цілому", – зазначив він.

Водночас міністр додав, що ВМС трьох країн Болгарії, Румунії і Туреччини знаходяться у підвищеній бойовій готовності для забезпечення безпеки торгових суден, які проходять через Чорне море.

Нагадаємо, ми писали, що Болгарія планує побудувати на своїй території військову базу НАТО. Це повинно статися до 2025 року.

Також повідомлялося, що рада міністрів Болгарії в середині серпня ухвалила рішення підтримати декларацію країн "Великої сімки" щодо надання довгострокових гарантій безпеки для України

Читайте також:
Росія готується до довгої війни і, ймовірно, збільшує витрати на армію, - розвідка Британії Росія готується до довгої війни і, ймовірно, збільшує витрати на армію, - розвідка Британії
Проросійська партія перемогла на парламентських виборах у Словаччині Проросійська партія перемогла на парламентських виборах у Словаччині
"Нам є чому повчитися в України": Заяви НАТО і ЄС на першому Форумі оборонних індустрій
У НАТО очікують, що Україна і Польща зможуть вирішити конфлікт У НАТО очікують, що Україна і Польща зможуть вирішити конфлікт