За перше півріччя 2024 року в Україні відкрилося понад 18 тисяч нових компаній, серед яких найбільше товариств з обмеженою відповідальністю (ТОВ) та громадських організацій (ГО). Аналітики "Опендатаботу" за допомогою штучного інтелекту виділили 20 найкумедніших назв, які підприємці давали своєму бізнесу.
Експерти вказують, що із зазначеної кількості нових компаній 69,5%, або близько 12 тис., – це ТОВ, а на другому місці – ГО, яких понад 1,7 тис., або 9,7%. Благодійні організації (БО) з показником у 1,1 тис. новеньких (6,5%) замикають трійку лідерів.
Що ж до ОСББ та нових фермерських господарств, то вони становлять 2,4% і 2,9% від усієї кількості відповідно.
"Найбільше нових компаній зареєстровано в Києві – 5,6 тис., або 31% від загальної кількості. Потім йде Львівська область – 1,5 тис. нових компаній, які становлять 8,2%. На третьому місці Дніпропетровщина – 1,4 тис., або 7,9%", – повідомляють аналітики.
Водночас "Опендатабот" сформував топ-20 найкурйозніших назв цьогорічних нових бізнесів.
Лідерами з креативності стали благодійні фонди та громадські організації:
Не пасуть задніх і назви кафе та ресторанів:
У перелік винахідливості в бізнесу також потрапили:
До речі, нещодавно аналітики "Опендатабот" інформували, що в Україні від початку великої війни іноземці заснували понад три тисячі компаній. Найбільше таких зареєстровано в Києві – 1517 компаній з яких організували громадяни Узбекистану.
А найбільшим бізнесом, відкритим іноземцями за цей період, є компанія "ТЕНС1МА" зі статутним капіталом у 1,28 млрд гривень. Власником бізнесу є громадянин Вірменії.