Там зазначають, що рішення про звільнення Хоренка "декого спантеличило", оскільки генерал досяг низки успіхів у завданні ударів у тилу ворога. Йдеться зокрема про удари по кораблях та інфраструктурі російського Чорноморського флоту в Криму та по цілях усередині Росії. Далекі удари та диверсійні дії спецпідрозділів "підбадьорили українців".
Водночас польові командири та військові аналітики відзначали й дорікання щодо певних рішень, як-от десантну висадку через річку Дніпро на півдні України та звільнення командирів батальйонів, які влітку керували підрозділами в контрнаступі на півдні України.
Американські військові офіцери, які працювали з генералом Хоренком, "були здивовані" новиною про його усунення від посади та описали стосунки з ним як "тісні й ефективні", стверджує видання з посиланням на слова американських військових.
ЗМІ зазначає, що згідно з Конституцією України президент має право призначати та звільняти командувача ССО, хоча ця посада безпосередньо підпорядковується головнокомандувачу Збройних сил. Проте звільнення Хоренка могло підірвати авторитет Залужного.
Передісторія
3 листопада глава України Володимир Зеленський звільнив Віктора Хоренка з посади командувача Сил спеціальних операцій Збройних сил України, натомість призначив Сергія Лупанчука.
Хоренко ж заявив, що про свою відставку дізнався з медіа.
В Офісі президента заявляють, що Зеленський звільнив Хоренка за поданням міністра оборони Рустема Умєрова.
За словами голови оборонного відомства Рустема Умєрова, зараз генерал-майор потрібен на певному напрямку і продовжить службу в міністерстві.