Україні вдалося націоналізувати активи Міноборони Білорусі та групи компаній Росії. В дохід держави стягнуто належне їм майно, а саме – авіаційні двигуни до літаків АН "Руслан". Про це поінформували на офіційному сайті Офісу генпрокурора.
"Вищий антикорупційний суд задовольнив позови Міністерства юстиції України до Міністерства оборони РБ та групи компаній "Волга-Дніпро" РФ. Підставою для націоналізації майна стали матеріали кримінального провадження за фактом фінансування дій, вчинених з метою насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або захоплення державної влади, зміни меж території або державного кордону України (ст. 110-2 КК України)", – ідеться у повідомленні.
Зазначається, що, за даними слідства, з метою ремонту та продовження терміну експлуатації на державному підприємстві перебували авіаційні двигуни до літаків АН-124-100 "Руслан", які належали Міністерству оборони РБ та російській групі компаній "Волга-Дніпро".
Під час проведення обшуків правоохоронці вилучили двигуни та наклали на них арешт.
"У Вищому антикорупційному суді доведено, що російська група компаній "Волга-Дніпро" сприяла завданню істотної шкоди національній безпеці України шляхом фінансування та матеріально-технічного забезпечення військової агресії РФ проти України", – наголосили в Офісі генпрокурора.
Також там уточнюють, що військово-політичне керівництво Росії залучало літаки АН "Руслан" до підготовки та проведення повномасштабного вторгнення на територію України. Цими літаками транспортували військову техніку, доставляли військові вантажі та товари подвійного призначення з інших країн на територію РФ.
Націоналізація інших російських активів
Раніше ми повідомляли, що Вищий антикорупційний суд ухвалив рішення про застосування санкцій до низки бізнесів, пов'язаних з РФ та їх власниками. До держбюджету надійшли мільярдні активи наближених до Кремля російських олігархів.
Серед кінцевих бенефіціарів цих комерційних структур – російські олігархи, наближені до президента РФ. Серед них брати Аркадій та Ігорь Ротенберги, Олег Дерипаска, Євгєній Гінер.
Також Вищий антикорупційний суд задовольнив позов Мін’юсту щодо передачі у державну власність України підприємств, які належали російському олігарху Олегу Дерипасці.
Рішення суду стосувалося Миколаївського глиноземного заводу, а також надровидобувних компаній "Глухівський кар’єр кварцитів", "Хустський кар’єр" та "Жежелівський кар’єр".
Вартість переданого Україні майна становила понад 10 млрд гривень.