Археологи в Перу знайшли 1000-річну мумію на археологічній ділянці, розташованій у житловому районі Ліми. Про це повідомляє Reuters.
Так, останки виявили поряд із керамічними посудинами, текстилем та іншими предметами на місці Уака Пукллана в центрі заможного району Мірафлорес Ліми,
"Це доросла особа в сидячому положенні із зігнутими ногами", – розповіла голова групи археологів Мірелла Ганоза.
За її словами, виявлена особа жила, ймовірно, тисячоліття тому, на початку культури Ічсма, яка розвинулася на центральному узбережжі сучасного Перу в період соціальної реорганізації до прибуття інків.
Мумії та стародавні жертви вже знаходили на місці Уака Пукллана. Тому експерти вважають це місце скринькою Пандори, де ще багато чого можна знайти.
Хоча Перу найбільше відоме завдяки королівському притулку інків Мачу-Пікчу на вершині гори, але країна була домом для різноманітних доіспанських культур, які процвітали протягом століть до приходу імперії інків до влади, переважно вздовж центрального узбережжя країни та в Андах.
"Вважаю досить цікавим, що прямо в серці Мірафлорес, посеред міста, в оточенні сучасних будівель і споруд, досі збереглося важливе місце, церемоніальний центр Huaca Pucllana", – додала Ганоза.
Крім того, у Лімі, де проживає 10 мільйонів жителів, є близько 400 уак, або місць з археологічними руїнами, які можна побачити в різних районах.
У Туреччині знайшли мозок та шкіру людей бронзової доби
Археологи, які проводять розкопки на заході Туреччини, виявили залишки мозку і шкіри двох людей, які жили в бронзову добу. Експедицію проводили в регіоні, який також називають "Серцем Західної Анатолії", оскільки на знімках із повітря він виглядає як серце, повідомляє Arkeonews.
Регіон Тавшанли Хьоюк розташований на перехідному шляху між регіонами Західної Анатолії та Центральної Анатолії, тому дослідження мають вирішальне значення з точки зору розуміння міжрегіональних комунікацій.