Україна веде облік зруйнованих росіянами об'єктів, у державному реєстрі буде окремий розділ, до якого внесуть пам'ятки, які на сьогодні перебувають у стані руйнації або в стані пошкодження не з вини антропогенних або природних факторів, а внаслідок руйнації агресором. Про це в інтерв'ю сайту Ukraine World News розповів т.в.о. міністра культури та інформаційної політики Ростислав Карандєєв.
"Ми ведемо такий облік. В першу чергу його ведуть органи місцевої влади, ті хто поруч з об’єктами, коли вони руйнуються, і можуть оперативно здійснити фіксацію, оцінити збиток, скласти дефектний акт чи провести інші необхідні процедури на початковому етапі. Потім ми всі ці об’єкти фіксуємо. До речі, в цьому державному реєстрі буде окремий розділ, в який будуть внесені пам’ятки, які сьогодні перебувають в стані руйнації або в стані пошкодження не з вини антропогенних або природних факторів, а внаслідок руйнації агресором", – зазначив він.
За словами очільника Мінкульту, зараз у міністерства є інформація, що таких пам'яток вже понад 860, із них 20% мають дуже великий ступінь руйнації, деякі майже вщент. Деякі мають часткові пошкодження, тобто можуть бути невеликим ресурсом відреставровані і відновлені.
"Зараз здійснюються максимально можливим чином роботи з консервації і протиаварійні роботи на об’єктах. Щоб там, де зруйнований дах, ми його полагодили, вставили вікна, скло в них, щоб забезпечили температурні режими, а вже відновлення і пристосування пам’яток до використання як до об’єктів, можливо туристичного значення, – це вже треба буде робити після завершення війни", – додав Ростислав Карандєєв.
Раніше
Комітет ЮНЕСКО із захисту культурної спадщини в разі збройного конфлікту вніс ще п'ять об'єктів культурної спадщини України до Міжнародного переліку культурних цінностей, що перебувають під тимчасово посиленим захистом.