Правоохоронці зібрали доказову базу на гендиректора російської корпорації "Ростех" Сергія Чемезова. Корпорація є монополістом у сфері постачання озброєнь та боєприпасів для окупаційних угруповань, а компанії "Ростеху" виробляють до 80% військової техніки, озброєнь та боєприпасів для ведення війни проти України. Про це повідомили в Службі безпеки України.
"За наявними даними, фігурант входить до кола друзів і найближчих соратників Путіна, з яким познайомився ще за часів служби в КДБ колишнього Радянського Союзу. Завдяки такій наближеності до очільника Кремля Чемезов понад 15 років є незмінним керівником ключової корпорації військово-промислового комплексу країни-агресора", – розповіли в спецслужбі.
Компанії "Ростеху" виробляють до 80% військової техніки, озброєнь та боєприпасів для ведення війни проти України.
"Серед них – концерни "Калашников", "Уралвагонзавод", "Вертольоти Росії" та "Об’єднана авіабудівельна корпорація", які постачають окупантам танки, бойову авіацію та ракетні комплекси", – додають у відомстві.
Також там повідомили, що співробітники Служби безпеки задокументувала факти передачі компаніями Чемезова для міноборони РФ оптових партій наступного озброєння:
- винищувачів СУ-30, СУ-35, СУ-57;
- фронтових винищувачів-бомбардувальників СУ-34;
- балістичних ракет типу Х-47М "Кинджал";
- бойових гелікоптерів Ка-52 та Мі-28;
- ударних та розвідувальних дронів;
- військово-транспортних літаків Іл-76;
- танків Т-90М, Т-80БВМ і Т-72Б3М;
- бойових машин піхоти БМП-2М і БМП-3;
- реактивних систем залпового вогню "Торнадо-С" і "Торнадо-Г" та самохідних гаубиць "Мста-С".
"На підставі зібраних доказів слідчі Служби безпеки повідомили Чемезову про підозру за ч. 4 ст. 110-2 Кримінального кодексу України (фінансування дій, вчинених з метою насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або захоплення державної влади, зміни меж території або державного кордону України)", – зазначили у спецслужбі.
Оскільки посадовець перебуває за межами України, тривають комплексні заходи для його притягнення до відповідальності.
Раніше ми повідомляли, що на Львівщині конфіскували активи російського оборонного підприємства майже на 5,5 млн доларів.
Зазначалося, що Вищий антикорупційний суд задовольнив позов Мін’юсту щодо передачі в дохід України продукції російського підприємства ПАТ "Роствертол". Йдеться про партію комплектуючих для систем управління бойовими гелікоптерами, яку один із львівських заводів виготовив для Ростовської компанії за контрактом від 2011 року.
Російська компанія сподівалась отримати своє замовлення з українського заводу ще у 2014 році, але контррозвідники СБУ заблокували передачу вертолітних комплектуючих до РФ.