Після останніх вибухів на Кримському мосту росіяни зіткнулися з певним снарядним голодом, оскільки логістика підвезення боєприпасів ускладнилася. Про це розповіла начальниця Об'єднаного координаційного пресцентру Сил оборони півдня України Наталія Гуменюк в ефірі медіапроєкту UWN.
На запитання, наскільки сильно ускладнилася логістика противника після останніх вибухів на Кримському мосту, вона сказала: "Цілком очевидно, що ускладнилася, тому що ми спостерігаємо і на тлі нашої бойової роботи, що у ворога бракує снарядів, тобто в них уже є певний снарядний голод і вони намагаються триматися в тих умовах, які поставлені, це підриває їхній морально-психологічний дух".
Також Гуменюк зазначила, що останнім часом зменшилася кількість обстрілів на Херсонському напрямку.
"Тобто там, де вони (російські війська, – ред.) дозволяли собі 90+ (обстрілів, – ред.), зараз вони дедалі більше тяжіють до 50, іноді проривається до 70, якщо десь вдається підвезти щось, але ця логістика настільки в них нестабільна, настільки вона ситуативна", – пояснила Гуменюк.
Вибухи на Кримському мосту
Вранці 17 липня на незаконно збудованому мосту, який з'єднує материкову Росію з окупованим Кримом, прогриміли вибухи. Внаслідок чого приблизно о четвертій ранку завалилася одна з опор мосту. Попередньо йдеться про 145-ту опору, яка розташована ближче до Краснодарського краю.
Після інциденту рух Кримським мостом як залізничними коліями, так і автомобільними було повністю зупинено. Однак не зупинилася робота поромної переправи.
За даними деяких українських ЗМІ, до інциденту на мосту причетні СБУ і ВМС. Міст нібито було атаковано за допомогою надводних дронів.
У ГУР МО відреагували на вибухи в Криму. Представник Головного управління розвідки (ГУР) Міністерства оборони України Андрій Юсов в ефірі телемарафону нагадав слова глави відомства Кирила Буданова: "Можна тільки процитувати слова керівника ГУР Кирила Буданова про те, що "Кримський міст – конструкція там зайва".
Пізніше аналітики Інституту вивчення війни (ISW) заявляють, що тепер в окупантів є тільки одна лінія постачання – прибережна магістраль на Азовському морі для підтримки або евакуації десятків тисяч російських військових.