З 24 лютого 2022 року Національна поліція отримала понад 93 тисячі телефонних звернень українців, які зазнали сексуального насильства з боку російських окупантів. Про це в інтерв'ю "Українському радіо" заявив громадський радник Офісу віцепрем’єрки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольги Стефанішиної Сергій Ніжинський.
Скільки злочинів вже верифіковано
Станом на зараз Офіс генерального прокурора верифікував і передав до суду понад 200 справ про сексуальне насильство окупантів.
"Це 200 справ, які були офіційно, вже 203 чи 205 справ, які офіційно Офіс генерального прокурора верифікував і передав до суду. Є 93 тисячі дзвінків, які верифікуються Національною поліцією і які передаються, направляються у відповідні центри допомоги врятованим. Є гаряча лінія громадської організації "Ла Страда", яка систематизує ці злочини. Є кол-центр – 1547 – державний, який систематизує звернення громадян із протидії домашньому насильству і торгівлі людьми, а тепер ще й по сексуальних злочинах", – нагадав Ніжинський.
Він наголосив, що Україна робить все можливе, щоб допомогти постраждалим від сексуального насильства з боку окупантів.
"В Україні діють соціальні центри, створені коштом міжнародних організацій, зокрема ООН. Це 11 центрів, які були створені протягом року. І це такий хаб, де людина, навіть без звернення до правоохоронних органів може звернутися за допомогою – гуманітарною, медичною, юридичною, психологічною. До того ж ми зараз ще в законодавстві просимо максимально робити це конфіденційно. Центри це роблять конфіденційно", – додав громадський радник.
При цьому уточнив, що злочини сексуального насильства не мають терміну давності.
Нагадаємо, українські та міжнародні правозахисники зафіксували понад 97 тисяч випадків сексуального насильства та тортур, які застосовували російські військові до місцевого населення на Херсонщині, яка була окупована.