USD
НБУ
38.48
Готівка
38.70
EUR
НБУ
41.73
Готівка
42.10
Втрати орків: 4 0 9 0 1 0 (+770)
USD
НБУ
38.48
Готівка
38.70
EUR
НБУ
41.73
Готівка
42.10

Зеленський доручив створити окремий рід військ для Сил безпілотних систем

Метою такого кроку є нарощування спроможностей ЗСУ з використанням безпілотників
Дрон
Ілюстративне фото
Джерело: відкриті джерела

Президент України Володимир Зеленський доручив створити у структурі ЗСУ Сили безпілотних систем як окремий рід військ. Про це йдеться в указі глави держави.

"Постановляю: Кабінету міністрів України із залученням Генерального штабу Збройних сил України опрацювати питання щодо створення у структурі Збройних сил України Сил безпілотних систем як окремого роду військ та за результатами опрацювання внести відповідні пропозиції на розгляд Ради національної безпеки і оборони України", – зазначається в документі.

В указі пояснюється, що метою такого кроку є нарощування спроможностей ЗСУ з використанням безпілотників і роботизованих повітряних, морських і наземних систем.

Свій указ Зеленський прокоментував у вечірньому зверненні.

"Щойно підписав указ, який розпочинає створення у наших Силах оборони окремого роду сил – Сил безпілотних систем. І це не питання майбутнього – це те, що повинно дати цілком конкретний результат уже найближчим часом. Цей рік повинен стати вирішальним у багатьох аспектах", – заявив він.

За словами президента, дрони довели свою ефективність у боях на землі, у небі та в морі. 

"Україна реально змінила безпекову ситуацію в Чорному морі завдяки дронам. Відбиття штурмів на землі – це багато в чому робота саме дронів. Масштабне знищення окупантів та їхньої техніки – це також дрони", – наголосив президент.

Він підкреслив, що для створення цього роду військ наразі є чіткий перелік завдань:

  • спеціальні штатні посади під роботу з дронами, спеціальні підрозділи;
  • ефективне тренування, систематизація досвіду;
  • постійне масштабування виробництв і залучення найкращих ідей, найкращих спеціалістів у цю сферу.

"Це завдання і для армії, і для Міністерства оборони та уряду загалом. І щоб дати необхідну координацію в Силах оборони, забезпечити належний рівень планування та якість логістики, у структурі Збройних сил будуть створені Сили безпілотних систем. Відповідні пропозиції будуть внесені на розгляд РНБО", – підсумував Зеленський.

Нагадаємо, раніше уряд підтримав постанову, що стосується маржинальності дронів, які держава закуповує для Сил оборони. Тепер їх купуватимуть через систему Prozorro.

Читайте також:
Британія збільшить критичні запаси снарядів для ЗСУ, на це виділено 245 млн фунтів Британія збільшить критичні запаси снарядів для ЗСУ, на це виділено 245 млн фунтів
КНДР відправила Росії вже півтора мільйона боєприпасів, - ГУР КНДР відправила Росії вже півтора мільйона боєприпасів, - ГУР
Анатомія лютневої люті, або Ми переможемо тільки разом! Анатомія лютневої люті, або Ми переможемо тільки разом!
Українські військові збили модернізований російський А-50У Українські військові збили модернізований російський А-50У