USD
НБУ
41.36
Готівка
41.63
EUR
НБУ
46.01
Готівка
46.50
Втрати росіян: 6 3 5 8 8 0 (+1020)
USD
НБУ
41.36
Готівка
41.63
EUR
НБУ
46.01
Готівка
46.50

Збираємо школярика: Які канцтовари необхідні для школи та скільки в середньому доведеться за них заплатити?

Яка саме канцелярія потрібна школяру для навчання, і який ціновий сегмент наразі панує на ринку?
канцтовари
Ілюстративне фото
Джерело: відкриті джерела

Серпень – останні дні насолоди канікулами для школярів, на яких вже за кілька тижнів чекають уроки. Для батьків учнів серпень щоразу готує безліч питань: що необхідно придбати до школи? Що має бути обов'язково? Що не варто упускати? Скільки за це доведеться заплатити?

UWN полегшує ситуацію і підготував список необхідних канцелярських товарів до школи. Порахували ми, й скільки в середньому доведеться за все заплатити.

Що необхідно?

З найнеобхіднішої канцелярії у школяра має бути:

  • Зошити. Для різних предметів, в клітинку і лінійку. В молодших класах – у косу лінійку
  • Щоденник. Для запису домашніх завдань і важливих повідомлень
  • Пенал. Для зберігання ручок, олівців та інших дрібних предметів
  • Ручки та прості олівці. Школяр має бути озброєний кількома кульковими або гелевими ручками та простими олівцями
  • Ластик, точилка
  • Лінійка, циркуль, транспортир
  • Фломастери або кольорові олівці. Для малювання та підкреслення
  • Обгортки й папки для зошитів та підручників
  • Клей. Стік або рідкий клей
  • Ножиці. Зверніть увагу, що дитячі ножиці мають бути із закругленими кінцями
  • Закладки. Для позначення сторінок в книгах і зошитах
  • Картон і кольоровий папір. Для творчих робіт
  • Пластилін. Для уроків трудового навчання
  • Альбом для малювання
  • Фарби: акварель або гуаш
  • Пензлики та склянка-непроливайка.

Цей список можна коригувати залежно від потреб і віку дитини, а також вимог школи. Й звісно ж, ніщо (та ніхто) не обмежує купити своїй дитині щось додатково. Наприклад, кольорові ручки із запахами чи блискітками, масляні фарби, розмальовки тощо.

Скільки доведеться витратити з гаманця?

Насамперед зауважимо, що підрахунки є приблизними, бо завжди є можливість на чомусь зекономити. Наприклад, придбати зошити оптом буде набагато дешевше, ніж постійно купувати по декілька штук. Крім цього, в різних магазинах пропонують різні ціни.

Рахуємо середню вартість. 

Шкільний щоденник в середньому цьогоріч можна знайти від 50 до 190 гривень. Середня вартість зошитів – близько 10 гривень за штуку. Для початку радимо придбати по 10 штук різних зошитів (клітинка та лінійка чи коса лінійка). 

Кулькові ручки обійдуться від 5 до 15 гривень за штуку. Купуємо кілька.

Ще 10–15 гривень відкладаємо за простий олівець, від 100 гривень – за набір кольорових олівців. Точилку для олівців можна придбати від 16 до 40 гривень. Ластик – в середньому близько 10 гривень.

Лінійку та транспортир можна знайти за 15–50 гривень. Циркуль обійдеться трохи дорожче – від 25 до 100 гривень. Пенал від 100 гривень, а обгортки для зошитів та підручників від 35 до 50 гривень за набір 10 штук.

За канцелярські ножиці доведеться викласти від 35 до 50 гривень, клей – до 30 гривень за стік. Вартість кольорового паперу та картону сягає до 100–150 гривень за набір (залежить від кількості кольорів), а альбом для малювання вартуватиме від 30 до 50 гривень.

Пластилін можна знайти від 50 до 140 гривень (залежить від кількості кольорів). Від кількості кольорів залежить і вартість фарб. В середньому тут ціни стартують від 100 гривень. До фарб додаємо ще кілька пензликів, які цьогоріч можна придбати за 80 гривень за набір та склянку-непроливайку близько 20 гривень).

Таким чином, за середніми приблизними підрахунками, за шкільні канцтовари доведеться викласти щонайменше півтори тисячі гривень.

Нагадуємо, що в Україні новий навчальний рік розпочнеться 2 вересня і триватиме до 30 червня 2025 року.

Читайте також:
В Україні створили мобільний застосунок для школярів В Україні створили мобільний застосунок для школярів "Рятівничок"
Україна стала останньою у світі за народжуваністю і першою за смертністю, – дані звіту ЦРУ Україна стала останньою у світі за народжуваністю і першою за смертністю, – дані звіту ЦРУ
Дитина має відчувати себе вільно, – міністр освіти висловився про скасування шкільної форми Дитина має відчувати себе вільно, – міністр освіти висловився про скасування шкільної форми
Освітній омбудсман заявив про неприпустимість вимог до шкільного одягу дітей чи примусу до форми Освітній омбудсман заявив про неприпустимість вимог до шкільного одягу дітей чи примусу до форми