USD
НБУ
40.69
Готівка
41.00
EUR
НБУ
43.89
Готівка
44.30
Втрати орків: 5 2 5 1 5 0 (+1090)
USD
НБУ
40.69
Готівка
41.00
EUR
НБУ
43.89
Готівка
44.30

За півтора року війни ЗСУ знищили російської техніки на 34 млрд доларів, - Forbes

Загалом за півтора року війни РФ витратила 167,3 млрд доларів
Розбита техніка росіян
Джерело: відкриті джерела

Прямі військові витрати і вартість втраченої техніки Росії за 18 місяців війни становлять близько 167,3 млрд доларів. Про це повідомляє Forbes ґрунтуючись на даних Генштабу ЗСУ.

При цьому ця оцінка не охоплює постійних витрат на оборону, не пов'язаних з військовими діями. А також не включає економічні втрати країни-агресора.

Згідно з підрахунками, найбільші статті витрат:

  • забезпечення військових дій ($51,3 млрд);
  • зарплати військових ($35,1 млрд);
  • компенсації сім'ям загиблих ($25,6 млрд) і поранених ($21 млрд);
  • вартість знищеної техніки ($34 млрд).

Водночас, за підрахунками видання, загальна вартість ракет, випущених по території України, вже становить понад 21,1 млрд. доларів.

Що стосується втрати техніки, то, згідно зі звітами Генштабу, найбільші втрати ворога у війні проти України серед техніки - танки та авіація.

Росія втратила 315 бойових літаків, середньою вартістю 18,8 млн доларів, і 316 вертольотів, середньою вартістю 10,4 млн доларів. Але більшість втрат авіації сталася в перші півроку повномасштабного вторгнення.

За даними Reuters, тільки за перші шість місяців 2023 року Росія витратила на потреби оборони 5,59 трлн. рублів, що на 600 млрд. рублів більше, ніж було закладено в бюджеті РФ на весь рік. Це змусило російський уряд подвоїти планові витрати федерального бюджету на оборону на 2023 рік, збільшивши їх до 9,7 трлн рублів.

Загальний бюджет РФ на 2023 рік заплановано на рівні 29 трлн рублів. Таким чином, 33% федерального бюджету буде витрачено на забезпечення армії.

Журналісти роблять висновок, що Росія не готувалася до такої тривалої війни, а її запас снарядів і можливості виробництва не дають змоги забезпечити власні потреби в довгостроковій перспективі, що змушує укладати контракт на постачання боєприпасів із Північною Кореєю.

Нагадаємо, тільки за минулий місяць російські військові втратили військової техніки щонайменше на 1,2 млрд доларів. Зокрема, окупанти втратили два бомбардувальника Ту-22М3 і чотири транспортні літаки Іл-76. 

Читайте також:
Позиція сили, заморожування війни РФ проти України – не відповідь і Росія обрала війну, а не дипломатію. Головні тези першого дня Саміту миру в Швейцарії Позиція сили, заморожування війни РФ проти України – не відповідь і Росія обрала війну, а не дипломатію. Головні тези першого дня Саміту миру в Швейцарії
Бійці Бійці "Азову" в Серебрянському лісі вибили окупантів з деяких позицій
Усе, про що домовимося, буде частиною миротворчого процесу, - Зеленський на Саміті миру Усе, про що домовимося, буде частиною миротворчого процесу, - Зеленський на Саміті миру
Саміт миру офіційно відкрито: Зеленський і Амгерд виступили на першій пресконференції. Відео Саміт миру офіційно відкрито: Зеленський і Амгерд виступили на першій пресконференції. Відео