USD
НБУ
41.42
Готівка
41.70
EUR
НБУ
45.26
Готівка
45.90
Втрати орків: 5 6 6 7 1 0 (+1100)
USD
НБУ
41.42
Готівка
41.70
EUR
НБУ
45.26
Готівка
45.90

Євросоюз планує офіційно заборонити постачання нафти з Росії до Польщі та Німеччини

Для цього необхідна згода усіх країн – членів ЄС
нафта
Джерело: відкриті джерела

Європейський Союз запропонував офіційно припинити транспортування російської нафти до Німеччини та Польщі. Про це пише Bloomberg.

ЄС влітку минулого року, як виняток, дозволив цим двом країнам отримувати нафту через північну ділянку нафтопроводу "Дружба". В середньому у 2022 році Німеччина та Польща на день імпортували близько 480 тисяч барелів на день через "Дружбу".

Однак станом на сьогодні обидві країни припинили отримувати сиру нафту з цього нафтопроводу, виконавши попередні обіцянки скоротити обсяг.

Саме тому Євросоюз пропонує офіційно закріпити цей крок. 

Видання зазначає, що це може стати частиною 11-го пакета санкцій Євросоюзу проти Росії. Однак для внесення відповідних змін необхідна підтримка всіх держав – членів ЄС. Тому переговори тривають.

Хто продовжуватиме отримувати нафту з "Дружби"

Угорщина, Словаччина і Чеська Республіка продовжуватимуть отримувати нафту південною гілкою нафтопроводу. Минулого року вони отримували через південну ділянку нафтопроводу в середньому по 290 тисяч барелів на день.

Нагадаємо, ми писали, що КМУ розширив заборону на нафтопродукти, щоб російське паливо не потрапляло на український ринок.

Читайте також:
Угорщині загрожує паливна криза: До чого тут Україна Угорщині загрожує паливна криза: До чого тут Україна
Єврокомісія схвалила виділення Україні майже 4,2 млрд євро в межах Ukraine Facility Єврокомісія схвалила виділення Україні майже 4,2 млрд євро в межах Ukraine Facility
"Катастрофа для України". Європа переймається через кандидатуру Венса на посаду віце-президента США
Україна в рамках Ukraine Facility розраховує отримати наступні 4,1 млрд євро допомоги від ЄС у вересні Україна в рамках Ukraine Facility розраховує отримати наступні 4,1 млрд євро допомоги від ЄС у вересні