USD
НБУ
36.69
Готівка
37.30
EUR
НБУ
39.54
Готівка
40.65
Втрати орків: 3 3 7 2 2 0 (+990)
USD
НБУ
36.69
Готівка
37.30
EUR
НБУ
39.54
Готівка
40.65

Психологи радять, як подолати страх самотності під час війни

Якщо не йдеться про патологічний страх самотності, то слід проаналізувати його і спробувати подолати проблему самостійно
Самотність
Джерело: відкриті джерела

Страх самотності, який з'явився під час війни, можна спробувати подолати самостійно. Психологи надають практичні поради, яким чином це можна зробити.

Новини за темою: Прийняття як альтернатива: Психологи розповіли, як пережити відключення світла та не втратити контроль над собою

ЩО ПОТРІБНО РОБИТИ

1. Проаналізувати свій страх. Чи є він раціональним? Чому ви боїтесь самотності? Однак відповідь самому собі потрібно давати чесну, бо ж джерело страху – це основа, з чим потрібно буде потім працювати. 

Приклад

  • Ви боїтесь засинати наодинці або ви боїтесь, що до вашого житла хтось зайде. Якщо не йдеться про патологічний страх самотності – аутофобію – можна спробувати вирішити проблему підручними засобами.
  • Познайомтесь з людьми, що вас оточують. Це можуть бути сусіди, продавчиня в магазині, дівчина в найближчому коворкінгу або в Пункті незламності. Відчуття знайомого простору надасть вам сили. 
  • Заміна замка, придбання засобів для самозахисту, включене на ніч світло можуть надати вам впевненості. 
  • Домашній улюбленець або фільм перед сном  також  гарний спосіб зменшити відчуття страху. 

2. Знайти зовнішню опору. Це може бути друг, якому ви можете зателефонувати в будь-який момент, коли вас охоплює страх через самотність. Визнавати необхідність у допомозі і прохати про допомогу у близьких – це нормально.

3. Дні тиші та самопізнання. Цей час потрібен для того, щоб навчитися почуватися в тиші комфортно. Спочатку поспостерігати за собою в цьому стані, наприклад, годину. Потім півдня. День. Потім поїхати у відпустку самому. Такі дії навчать бути наодинці і знизити страх самотності.

ВАЖЛИВО

Коли розумієте, що впоратись самостійно зі страхом не можете, зверніться до психолога. Він зможе надати кваліфіковану допомогу і допоможе подолати страх самотності. 

Читайте також:
Фінляндія не дозволила екстрадувати в Україну російського неонациста Яна Петровського Фінляндія не дозволила екстрадувати в Україну російського неонациста Яна Петровського
Рада проголосувала за збільшення чисельності НАБУ Рада проголосувала за збільшення чисельності НАБУ
YouTube запустив функцію для керування коментарями YouTube запустив функцію для керування коментарями
Шпигував за ЗСУ та планував теракт проти мирного населення Одеси взамін на винагороду стати нардепом Шпигував за ЗСУ та планував теракт проти мирного населення Одеси взамін на винагороду стати нардепом