USD
НБУ
41.49
Готівка
41.75
EUR
НБУ
45.19
Готівка
45.85
Втрати орків: 5 6 6 7 1 0 (+1100)
USD
НБУ
41.49
Готівка
41.75
EUR
НБУ
45.19
Готівка
45.85

Військово-облікові дані вже оновили майже 2,4 млн українців, а електронних повісток не буде, – Веніславський

У Раді заявляють, що мета досягнута
Військовий квиток
Фото ілюстративне
Джерело: відкриті джерела

Верховна Рада та Міністерство оборони досягли головної мети, яку закладали в закон про мобілізацію. На сьогодні понад 2 млн українців оновили свої військово-облікові персональні дані. Про це заявив член комітету ВР з питань нацбезпеки, оборони та розвідки, народний депутат Федір Веніславський.

"З моменту набрання чинності закону темпи мобілізації дозволяють оптимістично дивитися на механізми реалізації цього закону і відповідають тим очікуванням, які ми, Міноборони, головнокомандувач ЗСУ, Генштаб очікували від цього закону", – сказав він.

За його словами, досягнута головна мета, яку закладали в закон про мобілізацію.

"Провести аудит всіх військовозобов'язаних громадян України, з'ясувати, де хто перебуває, хто придатний, хто ні, хто має право на відстрочку, хто заброньований і хто може бути мобілізований. Міноборони щодня моніторить ситуацію з оновленням військово-облікових даних, динаміка достатньо позитивна", – зазначив Веніславський.

За останніми даними, оновили свої військово-облікові персональні дані 2 370 000 громадян України.

"Переважна більшість через додаток "Резерв+", на другому місці – ЦНАПи, на третьому – ТЦК. Динаміка гарна, це забезпечує проведення тих мобілізаційних заходів, які здійснює ТЦК. Я думаю, що загалом закон виконав ту місію, заради якого ми його ухвалювали", – уточнив парламентар.

Він заявив, що наразі не погоджується, що збільшуються черги в ТЦК, тому що динаміка свідчить про те, що переважна більшість громадян користується додатком "Резерв+".

"Користуючись нагодою, хочу звернутися до всіх, не вірти в ті байки, що оновлення інформації через "Резерв+" має якусь відмінність в оновлені інформації через ТЦК чи ЦНАП. Особисто зіштовхнувся із ситуацією, коли громадянин розказував мені, що через "Резерв+" не потрібно оновлюватися, тому що ця інформація потім ніяким чином не буде змінена і оновити її буде неможливо – це все засоби дезінформації. Я не бачу жодних проблем з оновленням даних через "Резерв+". Всі можуть дуже оперативно цією можливістю скористатися", – наголосив нардеп.

При цьому додав, що динаміка, яка спостерігається в оновлені персональних даних, достатньо позитивна.

"Минув місяць і вісім днів з моменту набрання чинності цього закону. Я думаю, що при знятті страхів перед додатком "Резерв+" динаміка може бути значно кращою. Пропускна здатність цієї системи дозволяє значно більше опрацьовувати одномоментно інформації, тому зараз говорити про необхідність продовження 60-денного строку для оновлення даних немає. Є ще 20 з лишнім днів, щоб всі охочі це зробили", – констатував Веніславський.

Електронних повісток не буде

За словами члена комітету ВР з питань нацбезпеки, оборони та розвідки, питання щодо можливості оформлення електронних повісток наразі не порушується – це спільна позиція Міноборони, головнокомандувача Збройних сил України Олександра Сирського, Офісу президента та профільного комітету Ради.

Нардеп розповів, коли в комітеті нацоборони та розвідки розглядався законопроєкт, була дискусія протягом декількох місяців над усіма сенситивними питаннями, одне з яких – можливість або неможливість оформлення повісток через електронні засоби комунікації.

"Було ухвалене консенсуальне рішення, що наразі це є передчасним", – сказав парламентар.

За його словами, зараз також не обговорюють внесення змін до законів, які могли б передбачати оповіщення або оформлення електронних повісток.

Раніше Веніславський говорив, що парламент не регламентував у законі про мобілізацію можливість направлення через електронний кабінет якихось повідомлень або направлень на ЛКК.

Читайте також:
Болгарія може передати Україні Болгарія може передати Україні "надлишкові" боєприпаси
На Одещині голова селищної ради організував розкрадання 2,4 млн грн, призначених на ліквідацію російських обстрілів На Одещині голова селищної ради організував розкрадання 2,4 млн грн, призначених на ліквідацію російських обстрілів
В окупантів може з’явитись ще один тип дрона-камікадзе В окупантів може з’явитись ще один тип дрона-камікадзе
Волонтер Владіміров під час війни збагатився кількома автомобілями преміум-класу та їздить на відпочинок за кордон, – розслідування Волонтер Владіміров під час війни збагатився кількома автомобілями преміум-класу та їздить на відпочинок за кордон, – розслідування