USD
НБУ
36.35
Готівка
37.30
EUR
НБУ
39.72
Готівка
41.00
Втрати орків: 3 3 1 1 1 0 (+1070)
USD
НБУ
36.35
Готівка
37.30
EUR
НБУ
39.72
Готівка
41.00

Відомий китайський виробник автомобілів поповнив список спонсорів війни від НАЗК

Китайська компанія продовжує платити податки в бюджет Росії й активно підтримує її економіку
Geely
Джерело: wikipedia

Національне агентство із запобігання корупції (НАЗК) внесло до списку спонсорів війни китайську автомобільну компанію Zhejiang Geely Holding Group Co., Ltd, відому як Geely. Про це повідомляє пресслужба агентства.

"Geely продовжує сплачувати податки до бюджету Росії, активно підтримувати її економіку і, відповідно, спонсорувати агресію проти України в той час, коли більшість виробників автомобілів з Європи, Японії та Кореї припинили продажі на російському ринку після вторгнення в Україну", – зазначають у НАЗК.

Як відомо, компанія Geely належить приватному власнику китайського підприємця-мільярдера Лі Шуфу і володіє кількома брендами, зокрема Geely Auto, Lynk & Co, Zeekr, Volvo Cars, Polestar, Lotus, London Electric Vehicle Company, Farizon Auto, CAOCAO Mobility.

За даними НАЗК, у списку найбільших компаній світу Fortune Global 500 за 2022 рік посіла 229-е місце. Деніел Лі, виконавчий директор холдингової компанії Geely, заявляв, що не хоче говорити своїм компаніям залишати ринок Росії. Він особисто підтримав рішення автобренду Geely збільшити продажі автомобілів у Росії після того, як глобальні конкуренти пішли з ринку після вторгнення Росії в Україну.

Новини за темою: Ірландську компанію Peninsula Petroleum вперше виключили зі списку міжнародних спонсорів війни

Так, продажі автомобілів під маркою Geely в Росії за перші три місяці 2023 року зросли більш ніж удвічі порівняно з минулим роком, з 5543 до 12 673 одиниць. А виручка Geely Auto Group за 2022 рік склала понад 20 млрд доларів США.

Уточнюється, що дистриб'ютором бренду Geely в Росії є компанія ТОВ "Джилі-Моторс", виручка якої за 2022 рік зросла на 82% до 800 млн доларів, чистий прибуток зріс на 5105% до 201 млн доларів, податків до бюджету Росії сплачено на суму понад 51,4 млн доларів.

Нагадаємо, раніше агентство внесло до списку спонсорів війни ще одну компанію з Китаю. Йдеться про корпорацію Xiaomi Corporation, яка у 2021 році стала лідером за обсягом виробництва смартфонів у світі.

Читайте також:
Люди, міцніші за сталь. Історія перша:  Люди, міцніші за сталь. Історія перша: "В останні дні перед полоном думок, що ми залишимося живими, не було"
СБУ знову підірвала залізницю в Бурятії СБУ знову підірвала залізницю в Бурятії
У Харкові шахрай за гроші обіцяв дружині загиблого воїна У Харкові шахрай за гроші обіцяв дружині загиблого воїна "повернути його з полону"
В Україні нова фаза війни: Головне з інтерв’ю Зеленського AP В Україні нова фаза війни: Головне з інтерв’ю Зеленського AP