USD
НБУ
41.23
Готівка
41.60
EUR
НБУ
44.77
Готівка
45.40
Втрати орків: 5 7 0 1 2 0 (+1140)
USD
НБУ
41.23
Готівка
41.60
EUR
НБУ
44.77
Готівка
45.40

Верховний суд остаточно повернув "трубу Медведчука" у державну власність

Наразі триває реєстрація права власності держави на трубопровід
Нафта
Джерело: відкриті джерела

Верховний суд остаточно визнав за державою право власності на українську частину магістрального нафтопродуктопроводу "Самара – Західний напрямок". Таким чином, у справі по "трубі Медведчука" поставлено крапку, повідомив голова Фонду державного майна України Віталій Коваль.

"Цей актив загальновідомий як "труба Медведчука". Нафтопровід був збудований за часів СРСР і після проголошення незалежності України мав перейти у державну власність. Однак цього не сталося. Багато років ним користувалася російська компанія "Транснафтопродукт", – зазначив Коваль.

Також він додав, що Фонд державного майна намагався повернути цей актив у державну власність з 2011 року.

"У 2017 році НАБУ та Спеціалізована антикорупційна прокуратура розпочали розслідування обставин передачі права власності на трубопровід. За результатами розслідування Вищий антикорупційний суд заарештував актив. З 2021 року він знаходиться в управлінні АТ "Укртранснафта", – йдеться у повідомленні.

За словами Коваля, Фонд держмайна одночасно з розслідуванням правоохоронних органів зробив чергову спробу повернути актив у державну власність.

"У 2021 ФДМУ подав позов до Господарського суду Житомирської області, в якому просив визнати за державою право власності на трубопровід. У червні 2023 року суд став на бік Фонду. А вчора Верховний суд не задовольнив касаційну скаргу. Таким чином Україна відстояла своє право на це майно, – додав він.

Зазначається, що наразі триває реєстрація права власності держави на трубопровід.

Раніше ми писали, що підозрюваний у держзраді екснардеп та кум Володимира Путіна Віктор Медведчук заробляє на нафтових родовищах у Сибіру, московській нерухомості та донецькій металургії.

Читайте також:
Приватизація нафтопроводу Приватизація нафтопроводу "Самара-Західний напрямок": Медведчуку та його спільникам повідомили про підозру
Угорщина лякає, що блокуватиме Україні фінансову допомогу ЄС, якщо та не відновить транзит російської нафти Угорщина лякає, що блокуватиме Україні фінансову допомогу ЄС, якщо та не відновить транзит російської нафти
Словаччина та Угорщина просять ЄС переконати Україну скасувати санкції проти Словаччина та Угорщина просять ЄС переконати Україну скасувати санкції проти "Лукойла": Погрожують припиненням постачання електрики
Угорщині загрожує паливна криза: До чого тут Україна Угорщині загрожує паливна криза: До чого тут Україна