USD
НБУ
36.57
Готівка
37.45
EUR
НБУ
39.24
Готівка
40.70
Втрати орків: 2 0 6 6 0 0 (+400)
USD
НБУ
36.57
Готівка
37.45
EUR
НБУ
39.24
Готівка
40.70

Верховна Рада може перенести святкування Дня перемоги: Чому та коли тепер відзначатимуть

За словами народного депутата, традиція ЄС відзначати День перемоги саме 8 травня є історично правильною
День перемоги
Джерело: відкриті джерела

В Україні хочуть перенести День перемоги на 8 травня, а 9 травня стане Днем Європи. Про таке рішення розповів народний депутат Роман Бабій в прямому ефірі UWN.  

"Законопроєкт президент (президент України Володимир Зеленський, – ред.) вніс, я думаю, що довго він не залежиться і буде швидко підтриманий", – сказав Бабій.

За словами нардепа, європейська традиція відзначати День перемоги 8 травня є історично правильною. Бо саме в цей день представники німецького військового командування підписали акт про капітуляцію.

Новини за темою: Національне військове меморіальне кладовище: Рада ухвалила закон

"Якщо зараз в Україні ми маємо День примирення і перемоги, то слова "примирення" в законопроєкті немає. В законопроєкті це – День пам’яті та перемоги над фашистським режимом під час Другої світової війни. Відповідно, завтрашній день ми будемо святкувати як День Європи", – зазначив парламентарій.

Президент України Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради законопроєкт, який офіційно оголошує 8 травня Днем пам'яті та перемоги, а 9 травня, коли Росія відзначає День перемоги, стане Днем Європи. У парламенті вже заявили, що готові ухвалити документ у прискореному режимі.

День пам'яті та примирення

8 травня Україна разом з Європою та США відзначає День пам'яті та примирення, присвячений загиблим у Другій світовій війні. За даними істориків, у тій війні загинуло щонайменше 50 млн осіб. З них близько 8–10 мільйонів – українці.

Що символізує собою День пам'яті та примирення? Пам'ять означає, що ми пам'ятаємо всіх військових і цивільних жертв цієї війни, а примирення – що країни Європи уклали мир після війни.

Читайте також:
У РНБО роздумують над можливістю відмови від китайського телекомобладнання У РНБО роздумують над можливістю відмови від китайського телекомобладнання
У Раді пропонують офіційно використовувати в Україні історичну назву Грузії – Сакартвело У Раді пропонують офіційно використовувати в Україні історичну назву Грузії – Сакартвело
Електроенергія може подорожчати вдвічі: НКРЕКП запропонувала затвердити нові тарифи для населення Електроенергія може подорожчати вдвічі: НКРЕКП запропонувала затвердити нові тарифи для населення
Зеленський відповів на петицію про партнерства для одностатевих пар: Тепер питанням займеться Кабмін Зеленський відповів на петицію про партнерства для одностатевих пар: Тепер питанням займеться Кабмін