
В Україні можуть розпочати ліцензійне виробництво бойових машин піхоти ASCOD, яку мають на озброєнні кілька країн НАТО. Про це повідомили в пресслужбі "Української бронетехніки".
"Досвід сучасної війни продемонстрував величезну цінність броньованої техніки для збереження життя наших військових. Саме тому ми плануємо постачати та виробляти в Україні бойові машини піхоти стандартів НАТО", – розповів гендиректор "Української бронетехніки" Владислав Бельбас.
Зазначається, що фахівці "Української бронетехніки" спільно з військовослужбовцями ЗСУ, ДНДІ випробувань та сертифікації озброєння та військової техніки та спеціалістами холдингу Czechoslovak Group відвідали виробничі потужності General Dynamics European Land Systems у м. Трубія (Іспанія), де ознайомилися з виробництвом колісної та гусеничної техніки.
"Українські військовослужбовці випробували БМП з метою порівняння динамічних властивостей ASCOD з існуючою на озброєнні ЗСУ технікою", – йдеться у повідомленні.
За словами гендиректора "Української бронетехніки", наразі обговорюється можливість в найкоротший термін постачати ASCOD в Україну, якнайшвидше організувати виробництво та обслуговування платформи в Україні та інтегрувати передові системи озброєння, електроніки та зв’язку для досягнення оперативної сумісності ЗСУ та НАТО.
Що відомо про бойові машини ASCOD?
В "Українській бронетехніці" кажуть, що універсальна платформа ASCOD може бути оснащена різноманітними системами озброєння: бойовими модулями з автоматичними гарматами 30/40 мм типу МК 44 Bushmaster, баштами з гарматами калібрів 105 мм або 120 мм та протитанковими керованими ракетними комплексами.
"Платформа оснащена унікальними системами балістичного та протимінного захисту, що забезпечує рівень захисту відповідно до STANAG 4569 – рівень 4 для балістичного захисту (бронебійний постріл калібру 14,5 мм) та рівень 4a/4b для протимінного захисту (10 кг вибухової речовини)", – йдеться у повідомленні.
Наразі ASCOD перебуває на озброєнні провідних армій світу та країн НАТО таких як Іспанія, Велика Британія, Австрія та інших.
Раніше ми писали, що "Українська бронетехніка" налагодила спільне виробництво 120-мм мін з двома країнами НАТО.
Зазначалося, що 120-мм міномет на сьогодні є одним з найбільш розповсюджених видів артилерійської зброї української армії. 120-мм міни ефективно вражають ворожу живу силу і техніку, знищують укриття, вогневі позиції та допомагають українським захисникам наближати Перемогу.