USD
НБУ
36.35
Готівка
37.30
EUR
НБУ
39.72
Готівка
41.00
Втрати орків: 3 3 1 1 1 0 (+1070)
USD
НБУ
36.35
Готівка
37.30
EUR
НБУ
39.72
Готівка
41.00

В Україні може з’явитися уніфікована соцдопомога, яка залежатиме від базового доходу сім’ї

Законопроєкт вже опрацьовується у центральних органах виконавчої влади
гроші пенсія
Фото ілюстративне
Джерело: відкриті джерела

У 2024 році в Україні може з’явитися уніфікована гарантована соціальна допомога, яка залежатиме від базового доходу сім’ї. Про це повідомила міністерка соціальної політики Оксана Жолнович в інтерв’ю "Інтерфакс-Україна"

"За нашими даними, реальний прожитковий мінімум становить понад 6 тис. гривень. Що ми хочемо зробити, щоб його відв'язати від цих обтяжливих факторів, які сьогодні не дозволяють його реально збільшувати? Просто переформатуємо нашу допомогу з бідності у такий спосіб, щоб це не було прив'язано до цього прожиткового мінімуму, а, навпаки, до певного базового доходу сім'ї, який ми гарантуємо на кожного члена сім'ї", – сказала вона.

Зазначається, що цей законопроєкт вже опрацьовується у центральних органах виконавчої влади.

"Приблизно так воно виглядатиме. Базова величина для першого члена сім'ї становить 100% і дорівнює, скажімо, ті ж 6 тис. гривень, бо якщо він чи вона живуть самі, то мають витрачати кошти на всі базові потреби. Якщо є сім'я із трьох осіб – мама, тато, дитина, то ми говоримо, що перший повинен точно мати 100%, другому ми порахуємо 70%, якщо це дитина, то це звичайно 100%, тому що на дитину витрати більші, якщо це людина з інвалідністю, також 100%, якщо це особа пенсійного віку, але має низьку пенсію, це теж 100%", – пояснила вона.

Тобто, за її словами, залежно від категорії, людині враховуватимуть 100% або 70% базового доходу.

"Тоді складаємо все, що ці люди отримують, і дивимося, чи виходить такий базовий дохід на кожного. Якщо не виходить, різницю покриваємо цією уніфікованою соціальною допомогою", – додала Жолнович.

На запитання, чи буде запроваджено такий базовий дохід та гарантована базова соціальна допомога вже у 2024 році, міністерка наголосила, що на цей час складно спрогнозувати, як законопроєкт пройде через парламент.

Читайте також:
Рада ЄС схвалила додаткове фінансування для навчання воїнів ЗСУ на 194 млн євро Рада ЄС схвалила додаткове фінансування для навчання воїнів ЗСУ на 194 млн євро
Швеція готує для України допомогу на мільйони євро Швеція готує для України допомогу на мільйони євро
Литва виділить 2 мільйони євро на ініціативу Литва виділить 2 мільйони євро на ініціативу "Зерно з України", – Шимоніте
Субсидії: Як отримати додаткові гроші на опалення взимку Субсидії: Як отримати додаткові гроші на опалення взимку