USD
НБУ
41.42
Готівка
41.70
EUR
НБУ
45.26
Готівка
45.90
Втрати орків: 5 6 5 6 1 0 (+990)
USD
НБУ
41.42
Готівка
41.70
EUR
НБУ
45.26
Готівка
45.90

В Україні дозволили збільшувати бронь від мобілізації для чиновників і працівників держпідприємств

Відповідне рішення ухвалили на засіданні Кабінету міністрів України 2 липня
Бронювання працівників
Фото ілюстративне
Джерело: відкриті джерела

Кабінет міністрів України вніс зміни до Положення відносно призову військовозобов’язаних громадян на військову службу під час мобілізації. Це стосується пропозиції щодо збільшення обсягів бронювання, повідомив представник Кабміну у Верховній Раді Тарас Мельничук.

За словами посадовця, збільшити обсяги бронювання планують для держслужбовців і державних підприємств.

Мельничук додав, що ухвалювати рішення на підставі пропозицій цієї робочої групи повноваження отримав міністр оборони.

Новини за темою: У Раді запропонували дві альтернативні моделі економічного бронювання

Хто ще має бронювання?

Як відомо, в Україні активно триває мобілізація. Періодично в Кабміні лунають заяви щодо того, хто може отримати бронь.

Наприклад, уряд дозволив бронювати до 100% працівників сфер ОПК та енергетики. Водночас для критичних підприємств збільшили термін бронювання від шести місяців до року і дозволили бронювати військовозобов’язаних із дефіцитними військово-обліковими спеціальностями.

Про те, що аграрії матимуть "бронь" від мобілізації на рік, щоб створити умови безпечного збору урожаю, повідомляв і в.о. міністра агрополітики Тарас Висоцький. Посадовець пояснював, що наявне бронювання працівників агросектору автоматично продовжили на три місяці. А друге бронювання надаватимуть уже на рік замість шести місяців.

Висоцький разом з тим стверджував, що загальна норма бронювання складає до 50%. Але щодо певних професій, то можна подати клопотання з обґрунтуванням щодо збільшення цієї кількості.

Крім того, 90% рятувальників та поліцейських також заброньовані. За словами глави Міністерства внутрішніх справ Ігоря Клименка, понад 50% особового складу поліції та ДСНС можна забронювати окремим рішенням Міноборони за поданням МВС. І це рішення вже ухвалене. А ті поліцейські, яких не забронювали, можуть долучитися до бригади "Лють" або до додатково створених трьох бойових бригад Нацполіції.

Варто згадати й про економічне бронювання для підприємців. Нещодавно Верховна Рада схвалила правку до закону про так званий "клуб білого бізнесу", який рекомендує запровадити таку бронь для підприємців, що входять до цього списку. У парламенті зазначали, що бронювання членів "клубу білого бізнесу" не є альтернативою економічному бронюванню загалом. І є скоріше додатковою опцією, а не основною.

Читайте також:
Майже 3 млн українців з прифронтових зон було евакуйовано за час повномасштабного вторнення Майже 3 млн українців з прифронтових зон було евакуйовано за час повномасштабного вторнення
"Це фейкові новини", - так Трамп прокоментував інформацію про те, що його перемога на виборах буде вигідна РФ
В Україні створять ще 15 адаптивних клубів, де люди з інвалідністю, зокрема й ветерани, можуть займатися спортом В Україні створять ще 15 адаптивних клубів, де люди з інвалідністю, зокрема й ветерани, можуть займатися спортом
Знищити всі аеродроми РФ: Шольц відкинув заклик Зеленського бити по Росії західною зброєю Знищити всі аеродроми РФ: Шольц відкинув заклик Зеленського бити по Росії західною зброєю