USD
НБУ
41.34
Готівка
41.70
EUR
НБУ
45.00
Готівка
45.65
Втрати орків: 5 6 8 9 8 0 (+1220)
USD
НБУ
41.34
Готівка
41.70
EUR
НБУ
45.00
Готівка
45.65

Рада підтримала правку про економічне бронювання членів "клубу білого бізнесу"

На сьогодні в парламенті є три законопроєкти щодо економічного бронювання
Рада
Верховна Рада
Джерело: відкриті джерела

Верховна Рада схвалила правку до закону про так званий "клуб білого бізнесу", який рекомендує запровадити економічне бронювання для підприємців, що входять до цього списку. Про це заявив голова податкового комітету ВР Данило Гетманцев, пише "Forbes Україна".

"18 червня Верховна Рада ухвалила в цілому №11084 щодо особливостей податкового адміністрування під час воєнного стану – так званий закон про "клуб білого бізнесу", який передбачає низку переваг.

Серед інших, за словами Гетманцева, депутати підтримали його правку. Вона рекомендує Кабміну внести зміни до Порядку бронювання військовозобов’язаних і запровадити автоматичне бронювання платникам податків, включених до "клубу білого бізнесу". Частка заброньованих – до 25% військовозобов’язаних працівників", – йдеться у повідомленні.

Гетманцев додав, що це ще не означає запровадження бронювання, оскільки це рекомендація. "Ми дали уряду пас і очікуємо на відповідь", – сказав нардеп.

Економічне бронювання членів "клубу білого бізнесу" не є альтернативою економічному бронюванню загалом, це додаткова опція, а не основна, додав Гетманцев. На сьогодні в парламенті є три законопроєкти щодо економічного бронювання, і ця правка не впливає на них, резюмував він.

Нещодавно комітет з питань фінансів, податкової та митної політики рекомендував Верховній Раді ухвалити у другому читанні та в цілому законопроєкт №11084 про "клуб білого бізнесу". Суть документа полягає в наданні переваг підприємствам, які відповідають критеріям щодо сплати податків. Якщо коротко, то у разі, якщо підприємець відповідає простим та прозорим критеріям щодо рівня сплати податків вище середнього по галузі та вищий за середні по галузі рівень заробітної плати, податковий контроль у вигляді перевірок за ним не здійснюватиметься.

Водночас у Верховній Раді зареєстровано два альтернативні законопроєкти про запровадження "економічного бронювання" від мобілізації. У законопроєкті №11331-1 пропонується, щоб бронюванню підлягали військовозобов'язані, які працюють на підприємствах, де середньомісячна зарплата становить не менше 12 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, встановлених на 1 січня (це 36 тисяч 336 гривень на сьогодні) і де немає боргів по сплаті зарплати та податків. Друга модель, викладена у законопроєкті №11331-2, передбачає можливість бронювання найманих працівників та фізичних осіб-підприємців.

Читайте також:
В Україні від мобілізації вже заброньовано 800 тис. людей В Україні від мобілізації вже заброньовано 800 тис. людей
Зеленський про мобілізацію: Військові кажуть, що все йде за планом Зеленський про мобілізацію: Військові кажуть, що все йде за планом
Штрафи за неоновлення даних у ТЦК не будуть виписуватися автоматично, - Міноборони Штрафи за неоновлення даних у ТЦК не будуть виписуватися автоматично, - Міноборони
В Український легіон, що формується в Польщі, вже зареєструвалися кілька тисяч осіб, – Сікорський В Український легіон, що формується в Польщі, вже зареєструвалися кілька тисяч осіб, – Сікорський