USD
НБУ
41.32
Готівка
41.60
EUR
НБУ
45.80
Готівка
46.30
Втрати росіян: 6 3 4 8 6 0 (+1060)
USD
НБУ
41.32
Готівка
41.60
EUR
НБУ
45.80
Готівка
46.30

Україну знизили у рейтингу агентства Fitch до рівня "обмеженого дефолту"

Наступна запланована дата перегляду рейтингу України – 6 грудня 2024 року
Fitch Ratings
Фото ілюстративне
Джерело: відкриті джерела

Міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings знизило кредитний рейтинг України з C до RD (до обмеженого дефолту).

Це сталося після закінчення 10-денного пільгового періоду для виплати купона за єврооблігаціями 2026 року на суму 750 млн доларів.

Наступна запланована дата перегляду рейтингу України – 6 грудня 2024 року.

Завершення реструктуризації боргу, на думку Fitch, нормалізує відносини із зовнішніми кредиторами. Потім Fitch підвищить довгостроковий РДЕ України до рівня, який відповідає перспективам платежів з обслуговування боргу.

Що відомо про Fitch?

Це одне з трьох основних кредитних рейтингових агентств поряд з Moody's та S&P. У кінці 2023 року Fitch Ratings підтвердило довгостроковий рейтинг дефолту України в іноземній валюті на рівні "СС" (висока ймовірність дефолту).

Що таке єврооблігації?

Єврооблігації – це боргові цінні папери, емітовані сувереном (державою) або корпоративним емітентом в іноземній валюті (долар, євро).

Є різні строки погашення, але здебільшого єврооблігації розміщуються на тривалий термін.

Наприклад, у липні 2020 року Україна продала єврооблігації зі строком погашення 12 років (2033 року), а перед тим у січні 2020-го розмістила 10-річні єврооблігації на суму 1,25 млрд євро під 4,375% річних.

Прибутковість єврооблігацій у середньому варіюється від 3% до 10%.

Завдяки єврооблігаціям інвестори можуть вибирати, як хеджувати свої валютні ризики, пов'язані з девальвацією валюти або операційною діяльністю (якщо йдеться про інвесторів-юросіб). Ставки прибутковості набагато (в рази) вище за депозити в іноземній валюті.

Передісторія

У жовтні минулого року Україна повідомила кредиторам, що планує провести реструктуризацію зовнішнього боргу країни на суму 20 млрд доларів і розглядає можливості для залучення нового фінансування.

Країна прагне отримати доступ до ринків капіталу. За оцінками експертів, їй доведеться випустити облігації в рамках реструктуризації боргу, але вона також може залучити нове фінансування, продавши забезпечені та гарантовані облігації.

Перед цим голова місії Міжнародного валютного фонду в Україні Гевін Грей заявив, що Фонд очікує на реструктуризацію зовнішнього комерційного боргу України до кінця літа 2024 року і допоможе у підготовці макроекономічних рамок, яким має відповідати така реструктуризація.

Напередодні затвердження МВФ у березні 2023 року нової чотирирічної програми розширеного фінансування для України (EFF) на 15,6 млрд доларів група офіційних кредиторів України ("Паризький клуб") за результатами зустрічі за участю представників Фонду і Світового банку надала фінансові гарантії для цієї програми. Вони передбачають на період її дії (2023–2027 роки) продовження паузи (standstill) з виплат Україною боргу країнам групи. Умовою такої відстрочки є аналогічні дії з боку приватних зовнішніх кредиторів України, переважно власників єврооблігацій.

Тим часом власники єврооблігацій України сформували спеціальний комітет напередодні переговорів про можливу реструктуризацію боргу.

18 липня український парламент ухвалив закон, який дозволяє уряду тимчасово призупинити виплати за державним та гарантованим державою зовнішнім боргом до завершення угоди про реструктуризацію з кредиторами.

9 серпня український уряд офіційно оголосив про початок процедури отримання згоди на реструктуризацію єврооблігацій.

А у "Великій сімці" вже понад рік тривають дебати про те, чи можна конфіскувати активи російського центрального банку, заморожені під час російського вторгнення в Україну, не підриваючи при цьому довіри до міжнародної фінансової системи.

Читайте також:
Україна стала останньою у світі за народжуваністю і першою за смертністю, – дані звіту ЦРУ Україна стала останньою у світі за народжуваністю і першою за смертністю, – дані звіту ЦРУ
Україна планує оподатковувати посилки з міжнародних маркетплейсів. Як це вплине на держбюджет Україна планує оподатковувати посилки з міжнародних маркетплейсів. Як це вплине на держбюджет
У серпні інфляція в річному вимірі зросла до понад 7% У серпні інфляція в річному вимірі зросла до понад 7%
Блінкен оголосив про надання Україні 700 мільйонів доларів допомоги Блінкен оголосив про надання Україні 700 мільйонів доларів допомоги