USD
НБУ
40.88
Готівка
41.20
EUR
НБУ
44.38
Готівка
44.80
Втрати орків: 5 5 6 6 5 0 (+1030)
USD
НБУ
40.88
Готівка
41.20
EUR
НБУ
44.38
Готівка
44.80

Українців не штрафуватимуть за шум від генераторів під час відключення світла

Поширена у ЗМІ інформація не відповідає дійсності
Генератори в Україні
Джерело: відкриті джерела

Днями в мережі поширили інформацію, що в Україні власників генераторів будуть штрафувати за перевищення норм шуму. Дописувачі посилалися на закон "Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення", який справді передбачає штраф за перевищення норм шуму. У Кабміні спростували цю інформацію. 

В Україні у законі "Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення" шумове забруднення – привід для штрафу. У ньому вказано, що допустимий рівень шуму на прилеглих до житлових будинків територіях:

  • у денний час: 55–70 дБ;
  • у нічний час: 45–60 дБ.

Закон передбачає такі заходи для порушників:

  • усне попередження;
  • штраф у розмірі 5–15 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян для фізичних осіб (85–255 гривень) та 15 до 30 для юридичних осіб (255–510 гривень).

У разі, якщо порушення було вчинено повторно, штраф для громадян зросте до 15–30 неоподатковуваних мінімумів доходів (255–510 гривень), а для юридичних компаній – до 50–150 мінімумів (850–2550 гривень) з конфіскацією джерела шуму.

Кабмін спростовує

Як заявляють у Кабміні, в Україні справді можна отримати штраф за перевищення рівня шуму. Але поширена у ЗМІ інформація не відповідає дійсності. Зазначені у законі вимоги не застосовуються під час ліквідації наслідків аварій, стихійного лиха, інших надзвичайних ситуацій. А також у разі, коли, наприклад, шумні прилади та інше обладнання забезпечує життєдіяльність житлових і нежитлових громадських будівель.

Нагадаємо, за повідомленням "Укренерго", 18 червня в Україні діють стабілізаційні відключення світла упродовж усього дня. Графіки  відключень традиційно можна знайти на сайтах обленерго свого регіону або в соцмережах відомства.

Читайте також:
Після Шмигаля уряд може очолити жінка: У команді Зеленського визначилися з кандидатурою Після Шмигаля уряд може очолити жінка: У команді Зеленського визначилися з кандидатурою
Без позитивних новин через стосунки із Заходом і навіть кулуарні ігри: Чому Шмигаль Без позитивних новин через стосунки із Заходом і навіть кулуарні ігри: Чому Шмигаль "скис" в очах Зеленського і може піти у відставку
З початку року ТЦК виписали майже 12 тисяч штрафів за порушення військового обліку З початку року ТЦК виписали майже 12 тисяч штрафів за порушення військового обліку
Кабмін дозволив під час воєнного стану не оприлюднювати інформацію про закупівлі на потреби оборони Кабмін дозволив під час воєнного стану не оприлюднювати інформацію про закупівлі на потреби оборони