USD
НБУ
41.42
Готівка
41.70
EUR
НБУ
45.26
Готівка
45.90
Втрати орків: 5 6 6 7 1 0 (+1100)
USD
НБУ
41.42
Готівка
41.70
EUR
НБУ
45.26
Готівка
45.90

Українці можуть вступити до польського вишу і здобути освіту рідною мовою

У Варшаві не так давно запустили освітній проєкт для дітей біженців
освіта в Польщі

В Україні готують реформу вищої освіти

Джерело: відкриті джерела

Майже пів мільйона українських дітей через повномасштабне вторгнення Росії виїхали до Польщі. У сусідній країні українці також мають можливість навчатися рідною мовою та вчитися у місцевих університетах, пишуть "Факти".

Зокрема, у Варшаві не так давно запустили освітній проєкт для дітей біженців.

"Діти відповідно до програми у столиці Польщі можуть здобувати освіту рідною мовою. У центрі вчиться понад 200 учнів – з 1 до 11 класу. Навчання безоплатне – за кошти фундації "Польський центр міжнародної допомоги". Можуть здобувати освіту рідною мовою у Польщі і українські студенти", - йдеться у повідомленні.

Так, Варшавський університет здійснює набір для абітурієнтів з України. Аби вступити до польського вишу, варто подати результати НМТ та атестат, а також пройти співбесіду. Втрачені документи не стануть перешкодою на шляху.

Відзначимо, після 24 лютого 2022 року українських студентів у виші побільшало втричі. Торік до Варшавського університету вступило 350 українців.

Новини за темою: Освітяни назвали найпопулярніші цьогоріч виші серед українських вступників

Студенти навчаються польською, проте у програмі є предмети про Україну й рідною мовою.

Що відомо про вступну кампанію-2023 в Україні

У 2023 було дві сесії НМТ-2023: основна й додаткова. Основна відбулася протягом 5–23 червня, додаткова - протягом 11–24 липня.

НМТ містив завдання з трьох предметів. Два обов'язкові – українська мова, математика – та один предмет на вибір – історія України, іноземна мова (англійська, німецька, французька або іспанська), біологія, фізика, хімія.

Тести випускники складали в спеціально обладнаних комп'ютерних аудиторіях навчальних закладів – тимчасових екзаменаційних центрах (ТЕЦ). Ці заклади створили як в Україні, так і в деяких країнах за кордоном.

Детальніше про цьогорічну кампанію ми розбиралися в матеріалі.

Новини за темою: В українських вишах запроваджують новий курс задля подолання корупції
Читайте також:
Литва скасовує безкоштовне навчання для українських студентів Литва скасовує безкоштовне навчання для українських студентів
Польща розглядає пропозицію збивати російські ракети над Україною, але поки що це лише ідея, - МЗС Польщі Польща розглядає пропозицію збивати російські ракети над Україною, але поки що це лише ідея, - МЗС Польщі
В Український легіон, що формується в Польщі, вже зареєструвалися кілька тисяч осіб, – Сікорський В Український легіон, що формується в Польщі, вже зареєструвалися кілька тисяч осіб, – Сікорський
Перехоплення ракет і створення Перехоплення ракет і створення "Українського легіону": Україна і Польща підписали безпекову угоду