USD
НБУ
36.57
Готівка
37.75
EUR
НБУ
38.55
Готівка
40.80
Втрати орків: 2 7 8 5 7 0 (+440)
USD
НБУ
36.57
Готівка
37.75
EUR
НБУ
38.55
Готівка
40.80

Україна візьме участь у паризькій Олімпіаді, незважаючи на "нейтральних" спортсменів із РФ, – НОК

На початку року Україна попереджала, що може влаштувати бойкот
олімпійські ігри
Джерело: відкриті джерела

Україна готова брати участь в Олімпійських іграх у Парижі наступного літа, навіть якщо там будуть спортсмени з РФ і Білорусі під нейтральним прапором. Про це заявив міністр молоді та спорту України і голова Національного олімпійського комітету Вадим Гутцайт в інтерв'ю Kyodo News.

"Нашим спортсменам потрібно бути на Олімпіаді. Наш прапор буде на відкритті, на змаганнях, наші спортсмени представлятимуть нашу державу, щоб усі у світі бачили, що Україна є, була і буде", – сказав Гутцайт.

Варто зазначити, що на початку цього року українська сторона допускала бойкот Олімпіади, якщо російським і білоруським спортсменам дозволять повернутися на міжнародні змагання. Але Росію та Білорусь офіційно не запросили на Олімпійські ігри.

Гутцайт зазначив, що цей крок змусив Україну завершити участь в олімпійських відбіркових змаганнях.

"Ми не звертаємо уваги на цих (нейтральних, – ред.) спортсменів, тому що для нас узагалі незрозуміло, хто ці спортсмени, тому що (вони, – ред.) під нейтральним прапором. Якщо Росія і Білорусь виступатимуть під своїм прапором – ми не братимемо участі в цій Олімпіаді", – уточнив міністр.

Також він розповів, що понад три тисячі спортсменів зараз захищають Україну. Від початку повномасштабного вторгнення вже загинули 340 українських спортсменів і тренерів, а 343 спортивні об'єкти були частково або повністю зруйновані.

"Наші спортсмени не можуть готуватися спокійно. Важко психологічно... Немає такого спортсмена, у якого б не загинув хоча б хто-небудь зі знайомих спортсменів, або друзі, або родичі, або батьки, або члени команди", – додав він.

Нагадаємо, 13 квітня на сайті Міністерства молоді та спорту України був опублікований наказ, який обмежував участь у змаганнях представників національних збірних України з олімпійських, неолімпійським та паралімпійських видів спорту. 

Через повернення спортсменів із Росії та Білорусі на міжнародні змагання збірна України була змушена пропустити низку стартів у різних видах спорту, серед яких чемпіонат світу з дзюдо, а також світова першість з тхеквондо. При цьому українські фехтувальники беруть участь в чемпіонаті Європи – у тих видах зброї, у яких не заявлені спортсмени з Росії.

Проте 27 червня стало відомо, що українські спортсмени зможуть узяти участь у змаганнях, на яких будуть присутні атлети з Росії та Білорусі, якщо ті виступатимуть у нейтральному статусі. Тож так припинять бойкот, який почали раніше.

Читайте також:
Ще три судна із зерном та залізною рудою вийшли з українських портів Ще три судна із зерном та залізною рудою вийшли з українських портів
Місія МВФ прибула в Україну Місія МВФ прибула в Україну
Ситуація із тимчасовим бюджетом США не зупинить надходження допомоги Україні, - МЗС Ситуація із тимчасовим бюджетом США не зупинить надходження допомоги Україні, - МЗС
Болгарія на два місяці заборонила імпорт насіння соняшника з України Болгарія на два місяці заборонила імпорт насіння соняшника з України