USD
НБУ
41.42
Готівка
41.70
EUR
НБУ
45.26
Готівка
45.90
Втрати орків: 5 6 5 6 1 0 (+990)
USD
НБУ
41.42
Готівка
41.70
EUR
НБУ
45.26
Готівка
45.90

Україна підписала угоду з ЄС на 5,27 млрд євро в рамках Ukraine Facility

Всього у 2024 році Україна очікує отримати 16 млрд євро підтримки, з яких 3 млрд євро буде грантовою допомогою
Юлія Свириденко
Перша віцепрем'єр-міністерка – міністерка економіки Юлія Свириденко підписує фінансову угоду між Україною та ЄС
Джерело: Міністерство економіки України

Між Україною та Європейським Союзом підписано ще одну фінансову угоду, згідно з якою українська держава може отримати 5,27 млрд євро грантової допомоги в рамках Ukraine Facility протягом наступних чотирьох років. Про це повідомляє пресслужба Міністерства економіки.

"Це остання угода, яка необхідна для того, щоб повністю запустилася програма Ukraine Facility. Ми вдячні ЄС за допомогу у відновленні України та створенні нових інвестиційних можливостей у довгостроковій перспективі", – зазначають в уряді.

Всього бюджетна підтримка в рамках першої складової програми, включно з кредитними та грантовими коштами, складає 38,27 млрд євро.

У 2024 році Україна очікує отримати 16 млрд євро підтримки, з яких 3 млрд євро буде грантовою допомогою.

Що відомо про Ukraine Facility?

План для Ukraine Facility – це програма підтримки України від ЄС обсягом 50 млрд євро, яка діятиме з 2024-го до 2027 року, з яких 38,27 млрд євро буде спрямовано на підтримку державного бюджету. 

Вона розділена на три ключових складові: 

  • Перша складова – пряма підтримка державного бюджету – 38,27 млрд євро, з яких 33 млрд євро у формі кредитів та 5,27 млрд євро – у формі грантів;
     
  • Друга складова – спеціальний інвестиційний інструмент для покриття ризиків у пріоритетних секторах – 6,97 млрд євро;
     
  • Третя складова – технічна підтримка у здійсненні реформ, а також покриття відсотків за кредитами, включно з отриманими раніше 4,76 млрд євро. 

Окрім того, програма передбачає механізм перехідного фінансування, який дозволить Україні отримати підтримку для державного бюджету ще до моменту повноцінного запуску Ukraine Facility. 

Очікується, що реалізація плану сприятиме європейській інтеграції України та подальшому стійкому розвитку економіки. 

Цей план є основою надання фінансової підтримки в рамках програми, яка розрахована на чотири роки і має загальний обсяг 50 млрд євро. Він містить структурні реформи, яким відповідають понад 100 квартальних індикаторів.

План розроблявся спільно з європейськими партнерами, щоб посилити Україну і наблизити членство в Європейському Союзі.

Читайте також:
Майже 3 млн українців з прифронтових зон було евакуйовано за час повномасштабного вторнення Майже 3 млн українців з прифронтових зон було евакуйовано за час повномасштабного вторнення
"Це фейкові новини", - так Трамп прокоментував інформацію про те, що його перемога на виборах буде вигідна РФ
В Україні створять ще 15 адаптивних клубів, де люди з інвалідністю, зокрема й ветерани, можуть займатися спортом В Україні створять ще 15 адаптивних клубів, де люди з інвалідністю, зокрема й ветерани, можуть займатися спортом
Знищити всі аеродроми РФ: Шольц відкинув заклик Зеленського бити по Росії західною зброєю Знищити всі аеродроми РФ: Шольц відкинув заклик Зеленського бити по Росії західною зброєю