
Ілюстративне фото
Японська корпорація NEC розробила технологію штучного інтелекту (ШІ), яка здатна передбачати з точністю близько 90 відсотків місцезнаходження мін. Про це повідомляє видання Kyodo News.
У компанії заявили, що з наступного року зможуть надавати урядам і міжнародним організаціям послуги по встановленню місцезнаходження вибухівки за допомогою ШІ.
Деталі розробки
Ця технологія може сприяти більш ефективному видаленню протипіхотних мін і зменшити кількість щорічних смертей від такого типу вибухівки.
В експерименті, проведеному з квітня по жовтень минулого року в зонах конфлікту в Азії, NEC використовував відкриті дані про ландшафти та військові об’єкти, надані Міжнародним комітетом Червоного Хреста, а також звіти місцевих жителів, щоб успішно передбачити, де розташовані міни в певних зонах.
Використовуючи технологію ШІ, час, необхідний для встановлення розташування мін може бути скорочений з кількох років до кількох годин.
NEC заявила, що прагне ще більше підвищити швидкість і точність своїх прогнозів шляхом включення різних джерел інформації, таких як дані, зібрані з дронів і супутників.
За даними NEC, у 2021 році від пережитків війни, таких як наземні міни та касетні бомби, загинули щонайменше 5554 людини по всьому світу, більшість з яких були цивільними.
Додамо, Україна пропонує створити державну структуру, яка координуватиме гуманітарне розмінування території нашої держави. За даними уряду, третина країни станом на березень 2023 року потенційно забруднена. Найскладніша ситуація у регіонах, де велися або тривають активні бойові дії, та регіонах, звільнених від російської окупації.