USD
НБУ
36.66
Готівка
37.35
EUR
НБУ
39.65
Готівка
40.65
Втрати орків: 3 3 5 1 1 0 (+1270)
USD
НБУ
36.66
Готівка
37.35
EUR
НБУ
39.65
Готівка
40.65

В Японії розробили технологію штучного інтелекту, що здатна з точністю до 90% передбачати місцезнаходження мін

Час пошуку мін завдяки ШІ скоротиться від кількох років до кількох днів
Міни

Ілюстративне фото

Джерело: відкриті джерела

Японська корпорація NEC розробила технологію штучного інтелекту (ШІ), яка здатна передбачати з точністю близько 90 відсотків місцезнаходження мін. Про це повідомляє видання Kyodo News.

У компанії заявили, що з наступного року зможуть надавати урядам і міжнародним організаціям послуги по встановленню місцезнаходження вибухівки за допомогою ШІ. 

Деталі розробки

Ця технологія може сприяти більш ефективному видаленню протипіхотних мін і зменшити кількість щорічних смертей від такого типу вибухівки.

В експерименті, проведеному з квітня по жовтень минулого року в зонах конфлікту в Азії, NEC використовував відкриті дані про ландшафти та військові об’єкти, надані Міжнародним комітетом Червоного Хреста, а також звіти місцевих жителів, щоб успішно передбачити, де розташовані міни в певних зонах.

Використовуючи технологію ШІ, час, необхідний для встановлення розташування мін може бути скорочений з кількох років до кількох годин.

NEC заявила, що прагне ще більше підвищити швидкість і точність своїх прогнозів шляхом включення різних джерел інформації, таких як дані, зібрані з дронів і супутників.

За даними NEC, у 2021 році від пережитків війни, таких як наземні міни та касетні бомби, загинули щонайменше 5554 людини по всьому світу, більшість з яких були цивільними.

Додамо, Україна пропонує створити державну структуру, яка координуватиме гуманітарне розмінування території нашої держави. За даними уряду, третина країни станом на березень 2023 року потенційно забруднена. Найскладніша ситуація у регіонах, де велися або тривають активні бойові дії, та регіонах, звільнених від російської окупації.

Читайте також:
Японія запускає нову програму підтримки для переселенців з України Японія запускає нову програму підтримки для переселенців з України
Австралії, Великій Британії та США ШІ допоможе виявляти китайські субмарини Австралії, Великій Британії та США ШІ допоможе виявляти китайські субмарини
Перехід на триденний робочий тиждень завдяки ШІ: Білл Гейтс озвучив прогноз на майбутнє Перехід на триденний робочий тиждень завдяки ШІ: Білл Гейтс озвучив прогноз на майбутнє
Три країни НАТО можуть укласти угоду щодо розмінування Чорного моря, – ЗМІ Три країни НАТО можуть укласти угоду щодо розмінування Чорного моря, – ЗМІ