USD
НБУ
40.55
Готівка
40.95
EUR
НБУ
43.45
Готівка
44.25
Втрати орків: 5 3 0 9 2 0 (+1170)
USD
НБУ
40.55
Готівка
40.95
EUR
НБУ
43.45
Готівка
44.25

У Росії виникли проблеми із постачанням дронів через обмеження Китаю

Китай заборонив експорт будь-яких дронів, якщо вони будуть застосовуватися у військових цілях
дрон безпілотник

Ілюстративне фото

Джерело: відкриті джерела

Наприкінці липня влада Китаю оголосила про тимчасове обмеження експорту безпілотників, комплектуючих та обладнання для їх виробництва. Обмеження запровадили з метою "захисту національної безпеки та інтересів країни". Під заборону потрапили цивільні дрони великої дальності вагою понад чотири кілограми, які здатні перебувати в повітрі понад пів години, перевозити об'єкти та скидати їх на землю. Про це пише російське видання "Комерсант".

Зазначається, що за деякими типами БПЛА вже спостерігається дефіцит, у тому числі по агродронах, які використовуються у сільському господарстві. Їхня вага у середньому 30–40 кілограмів, їх виробляють у Росії у поодиноких примірниках.

Тепер для експорту обладнання китайський постачальник має отримати ліцензію Міністерства торгівлі Китаю та дозвіл митної служби, надавши інформацію про кінцевого одержувача. Водночас влада перевірить одержувача на присутність у списках санкцій, пов'язаних "з військовою діяльністю або небажаними для Китаю діями".

Пекін же заборонив експорт будь-яких дронів, якщо вони будуть застосовуватися у військових цілях. Це призвело до призупинення постачання навіть тієї продукції, яка не підпадає під введені обмеження. Якщо китайський експортер порушить вимоги ліцензії, то йому загрожує адміністративна відповідальність, а у разі навмисного порушення – кримінальна.

Більшість великих виробників безпілотників Росії заявили, що вони наперед поповнили запаси деталей. Зазначається, що їхні постачальники зараз намагаються розпочати отримання ліцензій. Розгляд заявок та оформлення документів може тривати від 6 місяців до року.

Гендиректор російської компанії "Транспорт майбутнього" Юрій Козаренко заявив, що ситуація "загострюється". За його словами, зараз тривають постачання, оформлені до 1 вересня, але в компанії вже відчули зміну роботи з митними, казначейськими службами та банками Китаю. Гендиректор ще однієї російської компанії "RuDrones" Дмітрій Дациков розповів, що у серпні виробники безпілотників вивозили оптом все, що могли: "Камери, датчики, контролери двигунів, пристрої протидії безпілотним повітряним суднам".

Гендиректор компанії "Авіановації" Сєрґєй Товкач у розмові з The Insider зазначив, що "китайський бізнес не хоче мати стосунку до війни, а ринок Росії та України для китайців дуже малий".

Декілька співрозмовників "Комерсанта" заявили, що російські відомства, у тому числі Мінпромторг, не беруть участь у переговорах з колегами з Китаю і не допомагають у налагодженні поставок.

Читайте також:
"Марафон добра": Колишній воїн, попри хворобу, долає тисячі кілометрів пішки, щоб допомогти ЗСУ
Запоріжжя вслід за Харковом будує підземні школи Запоріжжя вслід за Харковом будує підземні школи
ГУР ідентифікувало військових РФ, які розстріляли воїнів ЗСУ, коли брали в полон на Запорізькому напрямку ГУР ідентифікувало військових РФ, які розстріляли воїнів ЗСУ, коли брали в полон на Запорізькому напрямку
На ЗСУ з місцевих бюджетів: Яку допомогу фронту запланували цьогоріч в обласних адміністраціях та Києві На ЗСУ з місцевих бюджетів: Яку допомогу фронту запланували цьогоріч в обласних адміністраціях та Києві