USD
НБУ
40.65
Готівка
41.00
EUR
НБУ
43.48
Готівка
44.30
Втрати орків: 5 2 7 3 9 0 (+1080)
USD
НБУ
40.65
Готівка
41.00
EUR
НБУ
43.48
Готівка
44.30

У Польщі не схвалюють соціальне забезпечення українців, що ухиляються від призову

Глава МЗС країни вважає, що ті, хто ухиляється від призову, почнуть шукати пільги по всій Європі
Радослав Сікорський
Радослав Сікорський
Джерело: Вікіпедія

Глава Міністерства закордонних справ Польщі Радослав Сікорський не підтримує соціальне забезпечення українців, які ухиляються від призову, але вважає, що рішення щодо них має бути загальноєвропейським. Про це він сказав в інтерв’ю The Guardian.

Очільник МЗС заявив, що Україна повинна сама вирішити та повідомити, що робити з військовозобов'язаними чоловіками, які перебувають за кордоном.

"Я точно не вірю в те, що існує право людини отримувати соціальне страхування за те, що вона ухиляється від призову. Ті люди, які воюють на фронті, також мають права людини", – додав Сікорський.

На думку глави Міністерства закордонних справ Польщі, будь-яка схема обмеження пільг має бути загальноєвропейською, інакше ті, хто уникає призову, почнуть купувати пільги по всій Європі.

Що було раніше

У Польщі заявили, що можуть допомогти Україні повернути з-за кордону чоловіків призовного віку. Також лунали заяви про можливу депортацію. Згодом Міністерство внутрішніх справ країни пообіцяло тимчасовий захист для українців без паспортів. Міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський уточнив, що Варшава чекає від України ініціатив щодо повернення військовозобов'язаних чоловіків з-за кордону.

Читайте також:
Прем'єр Польщі Туск заявив про ворожу агентуру серед російських та білоруських айтівців Прем'єр Польщі Туск заявив про ворожу агентуру серед російських та білоруських айтівців
Польща виступає проти передачі Україні батареї Patriot, розміщеної на її території Польща виступає проти передачі Україні батареї Patriot, розміщеної на її території
Польща запроваджує буферну зону на кордоні з Білоруссю Польща запроваджує буферну зону на кордоні з Білоруссю
Для того щоб був мир, Україні необов'язково вступати до НАТО, – Байден Для того щоб був мир, Україні необов'язково вступати до НАТО, – Байден