USD
НБУ
41.42
Готівка
41.70
EUR
НБУ
45.26
Готівка
45.90
Втрати орків: 5 6 6 7 1 0 (+1100)
USD
НБУ
41.42
Готівка
41.70
EUR
НБУ
45.26
Готівка
45.90

У Києво-Печерській лаврі відкрили унікальну культурну програму для військових: Про що йдеться

Програма передбачає моральну і духовну підтримку військових після їхнього повернення з фронту
Києво-Печерська лавра
Києво-Печерська лавра
Джерело: відкриті джерела

У Національному заповіднику "Києво-Печерська лавра" презентували культурну програму для реабілітації військових – "Духовне відновлення культурою". Про це розповіли в Міністерстві культури та інформаційної політики, повідомляє hromadske.

Нова програма передбачає моральну та духовну підтримку військових після їхнього повернення з фронту. Планується, що це відбуватиметься через занурення військовослужбовців у культурно-історичний простір Києво-Печерської лаври.

"Ми розуміємо, що як військовим складно, так і їхнім родинам. Складно чекати, складно навіть зустрічатися потім (після участі в бойових діях, – ред.)", – заявив тимчасовий виконувач обов'язків міністра культури та інформаційної політики Ростислав Карандєєв.

Він зазначив, що цю практику потрібно також поширити на сім'ї військових, зокрема, на дітей.

У рамках програми військові зможуть перебувати на території лаври до семи днів. Охочі зможуть долучитися до духовних і релігійних практик, майстер-класів і екскурсій. Також вони зможуть поспілкуватися з духовенством, істориками, мистецтвознавцями та археологами.

Карандєєв зазначив, що для капеланів діятиме інша програма.

Під час реабілітації військові зможуть проживати на території лаври. Учасників залучатимуть до археологічних розкопок, майстер-класів з іконопису, огляду експозицій музеїв, дослідження територій Верхньої і Нижньої лаври та її печер у супроводі лекторів-екскурсоводів.

Крім того, військові можуть узяти участь у богослужіннях і поспілкуватися з духовними наставниками та ченцями.

Також програма включає в себе "День у лаврі для військового". Цей захід передбачає екскурсії з відвідуванням святинь Києво-Печерської лаври по групах військових до 20 осіб.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що уряд під час позачергового засідання 9 серпня ухвалив постанову, яка внормовує питання щомісячних доплат для військовослужбовців, правоохоронців і рятувальників.

Читайте також:
Неписані, але важливі правила: Що робити та як віддати шану, якщо бачиш траурний кортеж Неписані, але важливі правила: Що робити та як віддати шану, якщо бачиш траурний кортеж "На щиті"
Пільги за кредитними зобов’язаннями. Як військовослужбовцю скористатися своїм правом? Пільги за кредитними зобов’язаннями. Як військовослужбовцю скористатися своїм правом?
Суд відправив Тищенка під цілодобовий домашній арешт Суд відправив Тищенка під цілодобовий домашній арешт
Поліція встановила охоронців Тищенка, які затримали і побили ексвійськового Павлова в Дніпрі Поліція встановила охоронців Тищенка, які затримали і побили ексвійськового Павлова в Дніпрі