USD
НБУ
41.22
Готівка
41.58
EUR
НБУ
44.70
Готівка
45.30
Втрати орків: 5 7 1 3 5 0 (+1230)
USD
НБУ
41.22
Готівка
41.58
EUR
НБУ
44.70
Готівка
45.30

Єдиний номер для всіх надзвичайних ситуацій - 112 - запрацює по всій Україні до кінця 2024

Проєкт впроваджуватимуть у кілька етапів
Система 112

Система 112

Джерело: відкриті джерела

Служба 112 на всій території України запрацює до кінця 2024 року. Про це заявив заступник міністра внутрішніх справ України Леонід Тимченко.

"Служба екстреної допомоги населенню за єдиним телефонним номером 112 запрацювала з 1 липня на території міста Києва. Надалі вона буде покривати центральний макрорегіон, до якого увійдуть Київська, Житомирська, Вінницька, Черкаська та Чернігівська області", - сказав Тимченко.

І додав, що наступний етап реалізації проєкту охопить західний макрорегіон із комунікаційним центром у Львові. До західного макрорегіону віднесуть Рівненську, Волинську, Львівську, Тернопільську, Хмельницьку, Івано-Франківську, Чернівецьку та Закарпатську області.

Третій етап — це відкриття центру у м. Дніпро та розширення мережі обслуговування у Дніпропетровській, Полтавській, Сумській, Харківській, Запорізькій, Донецькій та Луганській областях.

Фінальний етап — місто Одеса та південні регіони, включно з АР Крим.

Реалізація заходів із розгортання Системи 112 на всій території України залежатиме від безпекової ситуації, однак МВС має чіткий план із датами впровадження - розширення мережі центрів та обслуговування абонентів планують завершити до кінця 2024 року.

"Є у нас розроблений план: у Київській області заходи мають реалізувати до кінця серпня. Відкриття центру у Львові повинно бути до 1 грудня. Якщо говорити про Дніпро і Одесу, то тут, безумовно, багато буде залежати від безпекової ситуації. Проте, відповідно до нашого плану, до кінця 2024 року вся Україна має бути покрита такими центрами, і можливість зателефонувати за єдиним номером 112 буде у громадян на території всієї країни", - зазначивзаступник міністра.

Переваги єдиного номера 112

"Перевага від єдиного номера 112 – коли є необхідність викликати декілька служб одночасно. Це може бути або приліт ракети, або ДТП із постраждалими. Наприклад, коли автомобіль горить, необхідно викликати, окрім поліції, ще ДСНС та екстрену медичну допомогу. Це тепер можна зробити за одним номером 112", - пояснив правоохоронець.

Важливо зауважити, що інші номери екстрених служб 101, 102, 103 і 104 продовжують працювати.

До речі, з 1 липня, коли запрацював єдиний номер 112 у місті Києві, до Центру 112 надійшло понад 14 тисяч дзвінків, і лише близько 2 тисяч з них були скеровані до спеціалізованих екстрених служб. Це говорить про те, що велика кількість дзвінків є непрофільними. Так  Служба 112 розвантажує служби реагування, опрацьовуючи значну кількість звернень, які не потребують залучення екстрених служб.

Як функціонує комунікаційний центр 112

До операторів надходять дзвінки від громадян. Далі запити скеровуються до необхідних підрозділів, які відповідно реагують.

Тобто, по факту, служба працює, як 911 у США.

Спілкуються навіть мовою жестів

У службі працюють оператори, які володіють жестовою мовою. Працівники можуть спілкуватися із заявниками через відеодзвінок.

Для цього необхідно відправити смс-повідомлення на номер 112 і очікувати посилання на з’єднання. 

"Обіцяли запустити службу на початку липня — і дотрималися слова. Наступні кроки — масштабувати 112 спершу в усіх містах-мільйонниках, а далі  - на всю територію держави", - зауважили в МВС.

Нагадаємо, у Києві встановили додаткові датчики для вимірювання рівня радіації.

Теги: МВС
Читайте також:
Ексміністр Захарченко у 2022 році пропонував українським посадовцям здачу територій взамін на Ексміністр Захарченко у 2022 році пропонував українським посадовцям здачу територій взамін на "посади"
В Україні 60% випадків домашного насильства вчиняють військові, багатьом з них потрібна психологічна допомога, – очільник МВС В Україні 60% випадків домашного насильства вчиняють військові, багатьом з них потрібна психологічна допомога, – очільник МВС
Демобілізація в Україні наразі неможлива, – очільник МВС Демобілізація в Україні наразі неможлива, – очільник МВС
Щодня незаконно виїхати з України намагаються десятки людей, – Клименко Щодня незаконно виїхати з України намагаються десятки людей, – Клименко