USD
НБУ
40.69
Готівка
41.00
EUR
НБУ
43.89
Готівка
44.30
Втрати орків: 5 2 6 3 1 0 (+1160)
USD
НБУ
40.69
Готівка
41.00
EUR
НБУ
43.89
Готівка
44.30

У ДБР не має повноважень розслідувати справу проти Віталія Кропачова, – адвокат

Юрій Сухов переконаний, що цю справу має розглядати Бюро економічної безпеки
ТОВ

ТОВ "Краснолиманське"

Джерело: відкриті джерела

Обвинувачення, яке було висунуто бізнесмену Віталію Кропачову, не відповідає підслідності Державного бюро розслідувань, а має розслідуватись іншою установою, а саме Бюро економічної безпеки, розповів в ефірі TAK TV адвокат бізнесмена Юрій Сухов.

"Державне бюро розслідувань має займатися чиновниками високого рівня і військовослужбовцями. Вони не мають займатися бізнесом. Навіщо і чому вони розслідують це кримінальне провадження? Я не думаю, що тут є якісь кримінально-процесуальні причини. Тут є якісь інші причини, чому в них ця справа перебуває. Бо її має за всіма законодавчими ознаками розслідувати Бюро економічної безпеки", – констатує Сухов.

Чому так відбувається, адвокат не розуміє. Та все ж припускає, що, ймовірно, тут мета не кримінально-процесуальна, а якась інша.

"Але, з точки зору закону, все ж таки я бачу серйозну прогалину в цьому, в законності саме дії Державного бюро розслідувань", – додав він.

Справа Кропачова

Зауважимо, що саме ДБР звинувачує бізнесмена у нібито завданні державі шкоди на 2 млрд гривень. Сам Кропачов відкидає всі звинувачення та заявляє, що жодних правових підстав для кримінальної справи немає. Адвокати бізнесмена стверджують, що його затримання відбулося із порушеннями. До того ж, за словами одного з адвокатів, Олександра Салазського, Віталію Кропачову було обрано запобіжний захід без можливості внесення застави за обвинуваченням в економічному злочині, "що само по собі є нонсенсом". 

Інший адвокат, Юрій Сухов, вважає, що справа проти Віталія Кропачова не має нічого спільного із законом. Він підтримав свого колегу, зазначивши, що рішення, згідно з яким особу, яка, ймовірно, вчинила економічний злочин, утримувати під вартою – виглядає абсурдним.

Втім, нині Кропачов за рішенням слідчого судді Печерського суду перебуває під вартою в СІЗО на Лукʼянівці. 

А от повного тексту рішення судді і досі немає.

І про ДБР

На офіційному сайті установи йдеться, що у підслідності Державного бюро розслідувань – найвищі посадовці, судді, працівники правоохоронних органів, ті, хто вчинив воєнні злочини.

Скриншот із офіційного сайту ДБР
Джерело: скріншот

Читайте також:
У бригаді У бригаді "Азов" офіційно підтвердили значне просування в Серебрянському лісництві
Путін навмисно виступив із заявою про переговори напередодні Саміту миру, щоб підірвати підтримку Заходу, - ISW Путін навмисно виступив із заявою про переговори напередодні Саміту миру, щоб підірвати підтримку Заходу, - ISW
За переїзд пропонують гроші: Як окупанти змушують викрадених українських дітей виїжджати до РФ За переїзд пропонують гроші: Як окупанти змушують викрадених українських дітей виїжджати до РФ
З'явився проєкт комюніке Саміту миру у Швейцарії: Він ґрунтується на трьох аспектах З'явився проєкт комюніке Саміту миру у Швейцарії: Він ґрунтується на трьох аспектах