
Уряд України та Генеральний штаб ЗСУ ухвалили рішення про захист обʼєктів енергетичної інфраструктури. Усі проєктні рішення узгоджуються з Генштабом та Державною службою надзвичайних ситуацій. Державне агентство відновлення та розвитку інфраструктури України заявило про три рівні захисту.
"Перший рівень захисту – спорудження габіонів та біг-бегів. На сьогодні Агентство відновлення захищає 90 обʼєктів у 21 області від уламків дронів та ракет", – сказав голова відомства Мустафа Найєм.
Другий рівень – це захист від дронів та "Шахедів". Бетонні конструкції, що будуються навколо основної мережі "Укренерго", починаючи з березня цього року. Під захистом – 22 підстанції, 63 автотрансформатори у 14 областях.
Третій рівень – захист від ракет. Під захистом – 22 підстанції від прямого влучання найпотужнішими ракетами у 14 областях.
"Тут працюємо спільно з "Укренерго" – вони формують завдання на проєктування та будівництво", – повідомили в пресслужбі.
В агентстві уточнили, що під час проєктування використовуються вихідні дані від Генштабу, настанова для інженерних військ та міжнародні нормативні документи, отримані від спеціалізованих фахівців під час проходження навчання в Британії за нормативами та стандартами Британії та США.
Габіони – це різновид огороджувальних конструкцій, виготовлених із міцної металевої сітки, наповненої камінням. Біг-бег – м'який контейнер, промислова тара, вироблена з гнучкого матеріалу і призначена для перевезення та зберігання різного роду вантажів і матеріалів, що мають сипучу консистенцію, такі як пісок.
США анонсували виділення 500 мільйонів доларів на допомогу Україні в енергетичному секторі
Про це заявив під час брифінгу помічник держсекретаря Сполучених Штатів з питань енергетичних ресурсів Джеффрі Паєтт. За його словами, США зосереджені на тому, як підвищити стійкість України цієї зими, і Сполучені Штати вже виділили понад 520 млн доларів на допомогу Україні в енергетичному секторі.
"Ми знаємо, що ще 500 млн доларів очікують на надходження, і ми використовуємо ці ресурси як для задоволення короткострокових потреб – наприклад, придбання нових трансформаторів та генераторних потужностей для відновлення того, що зруйнував (президент РФ) Путін, – так і для дуже тісної співпраці", – сказав Паєтт.
Він додав, що це було важливою частиною його розмови з представниками українського уряду щодо побудови екологічно чистої, стійкої та повністю інтегрованою з Європою енергетичної системи.
Нагадаємо, Росія збільшила свої запаси високоточних ракет швидше, ніж передбачалося в попередніх прогнозах. Про це заявили аналітики ISW. Зазначається, російські війська мають у резерві 870 високоточних оперативно-стратегічних і стратегічних ракет. Раніше 28 серпня речник ГУР МО України повідомляв, що російські війська мали в резерві загалом 585 ракет великої дальності.