USD
НБУ
41.28
Готівка
41.55
EUR
НБУ
44.81
Готівка
45.35
Втрати росіян: 6 8 1 5 8 0 (+1350)
USD
НБУ
41.28
Готівка
41.55
EUR
НБУ
44.81
Готівка
45.35

Трагедія MH17: Кропачов є фактично ворогом Росії, адже у 2014 році передав до Києва докази збиття малайзійського "Боїнгу" російськими терористами

Станом на 12 липня Віталій Кропачов перебуває у СІЗО за абсурдними звинуваченнями
Кропачов_4
Джерело: UWN

Бізнесмен Віталій Кропачов фактично є ворогом Росії, адже у 2014 році передав до української влади фотодокази причетності російських терористів з "ДНР" до збиття малайзійського "Боїнгу" MH17. 

Нагадаємо, у 2014-му над тимчасово окупованим українським Донбасом було збито Boeing 777 рейсу МН17 "Малайзійських авіаліній". Усі, хто перебував на борту літака, – а це 283 пасажири і 15 членів екіпажу – загинули. Дві третини жертв – громадяни Нідерландів.

Тоді країна-агресорка – Російська Федерація – мала за мету звинуватити в усьому Україну. Втім, не вдалося. Їй значною мірою тоді завадив український бізнесмен із міста Торез Віталій Кропачов, чиє майно було розграбоване, а сам він був змушений залишити місто.

Власне, про Кропачова та його допомогу одним з перших розповів тодішній заступник глави МВС Антон Геращенко.

"Зателефонувавши мені, Віталій Кропачов сказав, що один з його товаришів тільки що побачив незвичайну бойову машину на вулиці Сніжного. На той момент, за місяць, коли жителі Донеччини вже звикли до колон танків, БТР, "Градів", які потоком текли в Україну, ця машина була незвичайною. Очевидець сказав Віталію, що вона схожа на якусь зенітно-ракетну установку", – написав заступник міністра.

Згодом стало відомо, що на вулицях Сніжного був ЗРК "Бук М1".

"Зрозуміло було, що "Бук М1" з легкістю міг вразити цивільний літак, варто було лише навести на нього ракету і отримати команду "залп", – повідомив він.

За словами Геращенка, йому – очевидцю – навіть вдалося зробити фото ЗРК "Бук-1" на вулицях Сніжного. Через годину зазначене фото вже було в Геращенка.

ЗРК "Бук-1" на вулицях Сніжного

Джерело: Антон Геращенко

"Так зняли "Бук" – він заглух посеред Тореза. Просто ніхто на той момент не знав, що таке цей "Бук". Зробили знімок, надіслали сюди Антону. Антон теж одразу не зрозумів, що це таке, але потім розібралися... За якийсь період часу він пройшов через Торез, виїхав до Сніжного, став на точку поблизу Савур-Могили і зробив цей постріл, який зняли з мікрорайону міста Тореза. І цей знімок теж передали сюди", – розповідав Віталій Кропачов.

А потім українські чиновники оприлюднили це фото в мережі, далі – фото транслювалося в українських та зарубіжних ЗМІ. Світ хотів знати правду, додає Гаращенко.

Кропачов допоміг евакуювати з окупованої території авторів знімків і фотоапарати. Експертиза легко встановила справжність фотографій. Завдяки фото було встановлено і місце пуску ракети, зазначав журналіст Юрій Бутусов.

"Один із активних організаторів та учасників українського опору на Донбасі Віталій Кропачов отримав ці фото, миттєво передав їх Антону Геращенку, та інформація про знищення авіалайнера російською ракетою миттєво пішла на стрічки світових інформаційних агенцій. Ці фотографії дозволили успішно виграти інформаційну війну з потоками брехні, які вивергає російська машина пропаганди. Ці фотографії дозволили прокуратурі Нідерландів домогтися максимальної точності у своєму висновку. Вважаю, що патріоти України, які на свій страх і ризик здобули найцінніші докази, задокументували знаряддя злочину, момент скоєння злочину і евакуацію свідків і доказів, заслуговують на державні нагороди", – додав журналіст.

А от самі свідки, яким Кропачов допоміг виїхати з окупації, дали свідчення міжнародній слідчій групі, які лягли в основу звинувачень судового процесу, зазначали тоді в українському МВС.

Вже в листопаді 2022-го суд в Гаазі оголосив, що лише довічне ув'язнення буде достатнім покаранням для росіян Ігоря Гіркіна та Сергія Дубінського, а також українця Леоніда Харченка, який перейшов на бік ворога.

Нагадаємо, ДБР звинуватило бенефіціарного власника ТОВ "Краснолиманське" Віталія Кропачова, довірену особу бізнесмена, директора ТОВ "Краснолиманське" та головного бухгалтера ТОВ "Краснолиманське" та головного інженера ДП у нібито створенні так званої злочинної групи та у нібито завданні державі шкоди на 2 млрд гривень.

Сам Кропачов відкидає всі звинувачення та заявляє, що жодних правових підстав для кримінальної справи немає. Адвокати бізнесмена стверджують, що його затримання відбулося із порушеннями.  

Варто зауважити, що компанія бізнесмена Віталія Кропачова за два роки війни сплатила 1,3 млрд гривень податків до бюджетів всіх рівнів, вказують в ТОВ "Краснолиманське".

Так, у 2022 році підприємство сплатило до бюджетів усіх рівнів 581,2 млн гривень податків та зборів, в той час як у 2023-му – 729,3 млн гривень.

Зокрема, за два роки було сплачено 807,3 млн гривень ПДВ.

Крім того, підприємство не використовувало жодних пільг на ПДВ при сплаті податків. 

Також компанія як податковий агент сплатила понад 100 млн гривень податку на доходи фізичних осіб та військового збору.

Читайте також:
43% українців отримують пенсії менші за 100 доларів 43% українців отримують пенсії менші за 100 доларів
Вакцини не існує: В Україні вже померло 11 людей від гарячки Західного Нілу Вакцини не існує: В Україні вже померло 11 людей від гарячки Західного Нілу
Окупанти знищили чи пошкодили в Україні майже 1200 пам’яток культурної спадщини Окупанти знищили чи пошкодили в Україні майже 1200 пам’яток культурної спадщини
СБУ затримала дезертира, який на замовлення російської розвідки коригував удари по Вінниччині і Сумщині СБУ затримала дезертира, який на замовлення російської розвідки коригував удари по Вінниччині і Сумщині