USD
НБУ
41.42
Готівка
41.70
EUR
НБУ
45.26
Готівка
45.90
Втрати орків: 5 6 5 6 1 0 (+990)
USD
НБУ
41.42
Готівка
41.70
EUR
НБУ
45.26
Готівка
45.90

TikTok не пройшов "тест на дезінформацію" перед виборами в ЄС

У компанії пояснили, реклама з дезінформацією була схвалена через "людську помилку" модератора
TikTok
Ілюстративне фото
Джерело: відкриті джерела

TikTok напередодні європейських виборів схвалив рекламу з політичною дезінформацією, яку заради перевірки опублікували дослідники. Про це пише Euractiv.

Зазначається, що міжнародна організація Global Witness заради дослідження створила 16 рекламних оголошень, націлених на ірландську аудиторію, з навмисно неправдивою інформацією про вибори в ЄС і попросила схвалення реклами на трьох платформах – TikTok, YouTube та X.

У результаті TikTok схвалив публікацію всіх 16 оголошень. YouTube зміг перехопити 14 постів, а X відфільтрував усю рекламу та призупинив фейкові облікові записи.

У фальшивих оголошеннях розповідалося про загрозу на виборах, зокрема, виборців закликали залишатися вдома нібито через небезпеку насильства під час голосування та сплеск інфекційних захворювань. Публікації також містили фейкове повідомлення про підвищення законного віку голосування до 21 року та заклики голосувати електронною поштою, що заборонено на європейських виборах.

За рекламу в TikTok дослідники заплатили 10 фунтів стерлінгів (13 доларів США). Вона охопила 12 тисяч показів до того як закінчився кредит.

У компанії пояснили, реклама була схвалена через "людську помилку" модератора.

Водночас Global Witness подала офіційну скаргу до ірландських регуляторів, заявивши, що TikTok може порушувати європейські правила.

Вибори в ЄС

Нагадаємо, вибори до Європарламенту відбудуться вже наприкінці цього тижня 6–9 червня. Громадяни Євросоюзу обирають 720 членів парламенту (євродепутатів) з усіх держав-членів.

Які ще порушення були у TikTok?

16 вересня TikTok був оштрафований на 345 мільйонів євро за порушення законів про конфіденційність, що стосуються обробки персональних даних дітей у Європейському Союзі. 

Регулятор пояснив, що порушення TikTok охоплювали те, що 2020 року облікові записи для користувачів віком до 16 років були встановлені як "публічні" за замовчуванням і що TikTok не перевіряв, чи справді користувач був батьком або опікуном дитини, коли його пов'язали через "сімейне сполучення".

Читайте також:
Єврокомісія схвалила виділення Україні майже 4,2 млрд євро в межах Ukraine Facility Єврокомісія схвалила виділення Україні майже 4,2 млрд євро в межах Ukraine Facility
"Катастрофа для України". Європа переймається через кандидатуру Венса на посаду віце-президента США
Україна в рамках Ukraine Facility розраховує отримати наступні 4,1 млрд євро допомоги від ЄС у вересні Україна в рамках Ukraine Facility розраховує отримати наступні 4,1 млрд євро допомоги від ЄС у вересні
Роберту Мецолу переобрали президенткою Європейського парламенту Роберту Мецолу переобрали президенткою Європейського парламенту