USD
НБУ
41.42
Готівка
41.70
EUR
НБУ
45.26
Готівка
45.90
Втрати орків: 5 6 6 7 1 0 (+1100)
USD
НБУ
41.42
Готівка
41.70
EUR
НБУ
45.26
Готівка
45.90

Словацькі перевізники пригрозили приєднатися до блокади українського кордону

Перевізники просять міністерство розпочати взаємодію з ЄК та вимагати знову видавати ліцензії українським перевізникам
страйк Польща
Протести
Джерело: відкриті джерела

Союз автоперевізників Словаччини (UNAS) загрожує заблокувати перетин кордону зі словацької сторони для українських перевізників, якщо Європейська комісія не поверне видавання комерційних дозволів на перевезення в межах Євросоюзу. Про це йдеться у листі UNAS до Міністерства транспорту країни.

Перевізники просять відомство розпочати взаємодію з ЄК та вимагати знову видавати ліцензії українським перевізникам.

"Словацький вантажний транспорт стоїть на колінах. Як бачите, польські перевізники блокують свої кордони, бо мають таку саму проблему, як і наші перевізники", – йдеться у листі.

UNAS стверджує, що Міністерство транспорту Словацької Республіки тривалий час не звертає уваги на вантажні перевезення та повністю ігнорує проблему.

Через збільшення вантажних перевезень у ніч на неділю, 12 листопада, було обмежено рух вантажного транспорту на східному кордоні Словаччини, пише місцеве видання Teraz. Черги машин вишикувалися не тільки перед прикордонним переходом Вишнє Нємецьке, а й на прилеглих територіях.

Минулого тижня на проблеми, пов'язані з пом'якшенням правил та умов для українських перевізників після початку війни в Україні, звернула увагу Асоціація автоперевізників Словацької Республіки (ČESMAD). Її члени також закликали до скасування транспортного безвізу для України.

У Мінтрансі Словаччини погодилися, що збільшення кількості перевезень на території ЄС українськими перевізниками "негативно впливає на економіку Євросоюзу".

Там пообіцяли, що на початку грудня міністр транспорту Словаччини запропонує Брюсселю переглянути рішення Єврокомісії, згідно з яким дозволи не потрібні до 30 червня 2024 року.

Що передувало?

З початку минулого тижня польські перевізники блокують рух вантажівок на кордоні з Україною. Через це лише за минулу добу через найбільший вантажний пункт пропуску "Ягодин – Дорогуськ" виїхати з України змогли лише 27 транспортних засобів (при дозволених 680, – ред.).

Щоб розблокувати пункти пропуску, представники Мінвідновлення проведуть зустріч на кордоні з польською стороною. Про це повідомляє Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України.

Попередньо, глава Міністерства відновлення України Олександр Кубраков провів переговори зі своїм польським колегою Анджеєм Адамчиком на тлі блокування кордону польськими перевізниками.

Тоді у відомстві заявили, що Україна з повагою ставиться до права на протести й готова до конструктивного діалогу.

А 13 листопада представники польських автоперевізників, які блокують кордон з Україною, заявили, що останні переговори з українськими урядовцями не змогли покласти край суперечці. Про це пише The Guardian.

Деякі з польських перевізників зустрілися з представниками українського та польського урядів.

Читайте також:
У ДПСУ розповіли, чи справді ворожі ДРГ вчора намагались прорвати кордон на Сумщині У ДПСУ розповіли, чи справді ворожі ДРГ вчора намагались прорвати кордон на Сумщині
На Одещині прикордонник застрелив військового-дезертира, який напав на нього та намагався втекти з України. Оновлено На Одещині прикордонник застрелив військового-дезертира, який напав на нього та намагався втекти з України. Оновлено
Польща розглядає пропозицію збивати російські ракети над Україною, але поки що це лише ідея, - МЗС Польщі Польща розглядає пропозицію збивати російські ракети над Україною, але поки що це лише ідея, - МЗС Польщі
В Український легіон, що формується в Польщі, вже зареєструвалися кілька тисяч осіб, – Сікорський В Український легіон, що формується в Польщі, вже зареєструвалися кілька тисяч осіб, – Сікорський