USD
НБУ
41.42
Готівка
41.70
EUR
НБУ
45.26
Готівка
45.90
Втрати орків: 5 6 6 7 1 0 (+1100)
USD
НБУ
41.42
Готівка
41.70
EUR
НБУ
45.26
Готівка
45.90

Брата Сергія Бубки підозрюють у колабораціонізмі

Російська фірма "Монблан", яка належить братам Сергію та Василю Бубкам, співпрацює з терористами
Василь Бубка
Василь Бубка
Джерело: відкриті джерела

Служба безпеки заочно повідомила про підозру Василю Бубці, брату члена Національного олімпійського комітету України Сергія Бубки. Про це поінформував Офіс генпрокурора.

Василя Бубку підозрюють у колабораційній діяльності (ч. 4 ст. 111-1 КК України) та сприянні діяльності терористичній організації (ч. 1 ст. 258-3 КК України).

Розслідування Bihus

Влітку журналісти Bihus з’ясували, що російська фірма "Монблан", яка належить братам Сергію та Василю Бубкам, працює на тимчасово окупованих територіях та співпрацює з терористами.

Фірма "Монблан" – старий родинний бізнес Сергія Бубки. Українська компанія була створена у Донецьку з основним видом діяльності – торгівля пальним. До 2014 року "Монблан" брав участь в українських тендерах і вигравав підряди на постачання пального та їжі на мільйони гривень щороку.

Після окупації Донецька фірма змінила юридичну адресу на Волноваху (на той час не окуповану) і до 2019 року продовжувала брати участь в українських тендерах. А вже на початку 2023 року фірма "Монблан" з’явилася в російському реєстрі юридичних осіб.

На відміну від українського реєстру, в базах терористів адресою реєстрації фірми знову вказано Донецьк, а власниками компанії записані лише Сергій Бубка та його брат Василь, який також значиться директором цієї компанії.

У травні 2023 року компанія уклала офіційні контракти з окупантами на постачання пального на понад 800 тисяч рублів. На всіх контрактах з окупантами стоїть підпис Василя Бубки як керівника компанії. Також в реєстраційних документах зазначено, що він є громадянином РФ. А Сергій Бубка в цих же документах значиться громадянином України.

Втім, навіть після викриття російські компанії, де Бубка значиться співзасновником, продовжили співпрацювати з окупантами. Журналісти знайшли ще два свіжих контракти, які підтверджують цю співпрацю.

Попри оприлюднені документи, відкриті кримінальні провадження та суспільний резонанс, Сергій Бубка досі залишається членом Національного олімпійського комітету.

Нещодавно журналісти УП знайшли маєток Сергія Бубки поблизу Монако. За даними джерел видання у правоохоронних органах, з липня 2022 року він не повертався в Україну. Його сини також мешкають за кордоном. 

Читайте також:
Суд арештував майно довіреної особи Януковича - маєток, квартири, рахунки в банку Суд арештував майно довіреної особи Януковича - маєток, квартири, рахунки в банку
Вимагав хабарі з імпортерів: СБУ затримала митника на Прикарпатті Вимагав хабарі з імпортерів: СБУ затримала митника на Прикарпатті
Дрони СБУ атакували нафтобазу в Ростовській області Дрони СБУ атакували нафтобазу в Ростовській області
У Києві на хабарі затримали в. о. заступника начальника податкової служби У Києві на хабарі затримали в. о. заступника начальника податкової служби