USD
НБУ
41.28
Готівка
41.55
EUR
НБУ
44.81
Готівка
45.35
Втрати росіян: 6 8 1 5 8 0 (+1350)
USD
НБУ
41.28
Готівка
41.55
EUR
НБУ
44.81
Готівка
45.35

Румунія модернізує свій порт для більшого завантаження зерна з України

Експорт через румунський порт Констанца може зрости до 35 млн тонн за сезон
румунський порт Констанца
Румунський порт Констанца
Джерело: відкриті джерела

Уряд Румунії має намір затвердити план модернізації дорожньої інфраструктури в чорноморському порту Констанца в межах масштабніших інвестицій у порт, які можуть сприяти збільшенню транзиту українського зерна. Про це повідомляє Reuters.

Констанца є одним із найбільших альтернативних експортних маршрутів України, куди зерно доставляють автомобільним, залізничним та баржовим транспортом по Дунаю.

"Україна – наймасштабніший у світі експортер зерна. Найближчими місяцями плануємо подвоїти щомісячний обсяг транзиту українського зерна до Констанци до 4 млн тонн. Тож модернізували десятки залізничних ліній, що з'єднують країну з Україною, а на Дунаї ведуться роботи зі збільшення пропускної спроможності барж, у тому числі шляхом найму лоцманів та забезпечення можливості навігації у нічний час", – розповіли представники румунського уряду.

Так, у порту Констанца міністерство транспорту коштом Європейського Союзу відремонтує або зміцнить існуючу інфраструктуру, побудує нові дороги, під'їзні пандуси та кільцеві розв'язки, а також запустить систему управління рухом у цифровому форматі.

"Це очевидний доказ того, що Румунія докладає серйозних зусиль для підтримки України, забезпечуючи транзит зерна, а також для об'єднання регіону", – сказав на засіданні уряду прем'єр-міністр Марчел Чолаку.

Роботи в порту, вартість яких складе 721,3 млн леїв (155,67 млн доларів, – ред.), розраховані на 36 місяців.

Раніше

Нагадаємо, Єврокомісія з 2 травня до 5 червня цього року заборонила імпорт пшениці, кукурудзи, ріпаку та насіння соняшнику українського походження до Болгарії, Угорщини, Польщі, Румунії й Словаччини. Згодом ЄС продовжив до 15 вересня запобіжні заходи щодо імпорту українського зерна до п’яти країн Євросоюзу.

Паралельно з цим Польща з 15 квітня заборонила перевезення української сільгосппродукції по своїй території. А з 19 квітня була введена повна заборона на експорт української агропродукції. Тоді голова правлячої консервативної партії "Право і справедливість" Ярослав Качинський наголошував, що Польща залишається союзником і другом України. Однак країна зараз повинна зробити все можливе, щоб уникнути кризи у польському селі.

Вже у липні Болгарія, Угорщина, Польща, Румунія й Словаччина просили Європейський Союз продовжити заборону на ввезення українського зерна і після 15 вересня. А міністр сільського господарства Телус заявив, що Польща припускає запровадження односторонньої заборони на імпорт українського зерна у разі необхідності після 15 вересня.

Новини за темою: Bild: Генсек ООН запропонував Лаврову скасування санкцій проти РФ в обмін на повернення до "зернової угоди"

Водночас днями трьом кораблям із продукцією українських металургів уперше від початку повномасштабної війни вдалося прорвати морську блокаду України, влаштовану країною-агресоркою. Про це повідомляє компанія "Метінвест".

З портів Одеси та "Південний" вийшли судна Primus, Anna Tereza та Ocean Courtesy, які було заблоковано в українських портах із 24 лютого 2022 року. Ці судна стали, відповідно, другим, третім та четвертим кораблями, яким вдалося вийти з українських портів після припинення дії "зернової угоди".

Читайте також:
43% українців отримують пенсії менші за 100 доларів 43% українців отримують пенсії менші за 100 доларів
Вакцини не існує: В Україні вже померло 11 людей від гарячки Західного Нілу Вакцини не існує: В Україні вже померло 11 людей від гарячки Західного Нілу
Майже 300 об’єктів портової інфраструктури України пошкодили росіяни за останні три місяці Майже 300 об’єктів портової інфраструктури України пошкодили росіяни за останні три місяці
Окупанти вкрали через порт Маріуполя понад 180 тисяч тонн українського зерна Окупанти вкрали через порт Маріуполя понад 180 тисяч тонн українського зерна