USD
НБУ
36.69
Готівка
37.30
EUR
НБУ
39.54
Готівка
40.65
Втрати орків: 3 3 7 2 2 0 (+990)
USD
НБУ
36.69
Готівка
37.30
EUR
НБУ
39.54
Готівка
40.65

Росіяни почали маскувати свої кораблі для введення в оману ВМС України

Окупанти після крейсеру "Москва" найбільше бояться втратити фрегати, що несуть "Калібри"
Окупанти маскують кораблі
Джерело: скріншот

Військово-морський флот Росії застосовує радикально новий підхід до захисту своїх найцінніших військових кораблів від українських атак. Про це пише видання Naval News.

Як саме окупанти маскують кораблі

Фрегат "Адмірал Григорович"

Один із двох фрегатів ВМС Росії типу "Адмірал Григорович" у Чорному морі отримав кардинально нову схему фарбування. Супутникові знімки підтверджують, що ніс і корма були пофарбовані темною фарбою. Вона нанесена поверх рівномірної сірої схеми.

За даними видання оманливий камуфляж, ймовірно, є відповіддю на загрозу морських безпілотників ВМС України. Вони використовують камери для ідентифікації цілі.

"Можливо, ця схема спрямована на те, щоб збити з пантелику операторів безпілотників, щоб вони прийняли їх за менш цінну ціль", – йдеться в повідомленні.

Фрегати типу "Адмірал Григорович" проєкту 11356П відіграють значну роль у нападах Росії на Україну.

Кожен з них може нести вісім крилатих ракет наземного удару "Калібр", які часто запускаються по цілях у глибині України. Вони також є найбоєздатнішими військовими кораблями Чорноморського флоту Росії і діють як флагмани після того, як крейсер "Москва" був потоплений у квітні минулого року.

Новини за темою: Українська зброя проти флоту РФ: Що відомо про підводний безпілотник Toloka

Це не перший "старомодний" камуфляж, який Росія спробувала застосувати з початку вторгнення 2022 року. У березні минулого року через кілька тижнів після старту ВМС Росії почали зафарбовувати номери корпусів на кораблях у Чорному морі. Це ускладнює ідентифікацію окремих кораблів.

Фрегат "Адмірал Ессен"

Фрегат "Адмірал Ессен" отримав кардинально нову оманливу схему камуфляжу.

Джерело: відкриті джерела

Трюк з часів Другої світової війни

Під час Другої світової війни у подібному камуфляжі був лінкор K.M.S. Бісмарк. Це поєднало елементи як оманливого, так і руйнівного камуфляжу. Оманливою деталлю були фальшиві ніс і корма, пофарбовані в темний колір.

Була навіть фальшива носова хвиля та кільватер, щоб відповідати очевидному вкороченню корпусу. Це була спроба ввести спостерігача в оману щодо розміру, а отже, ідентичності корабля.

Читайте також:
Фінляндія не дозволила екстрадувати в Україну російського неонациста Яна Петровського Фінляндія не дозволила екстрадувати в Україну російського неонациста Яна Петровського
Шпигував за ЗСУ та планував теракт проти мирного населення Одеси взамін на винагороду стати нардепом Шпигував за ЗСУ та планував теракт проти мирного населення Одеси взамін на винагороду стати нардепом
Намагався привласнити 4 мільйони гривень на закупівлі запчастин для літаків Су-27: Викрито очільника оборонного заводу Намагався привласнити 4 мільйони гривень на закупівлі запчастин для літаків Су-27: Викрито очільника оборонного заводу
НАЗК запускає першу у світі відкриту базу даних іноземних компонентів у зброї РФ НАЗК запускає першу у світі відкриту базу даних іноземних компонентів у зброї РФ