USD
НБУ
41.42
Готівка
41.70
EUR
НБУ
45.26
Готівка
45.90
Втрати орків: 5 6 5 6 1 0 (+990)
USD
НБУ
41.42
Готівка
41.70
EUR
НБУ
45.26
Готівка
45.90

Українська зброя проти флоту РФ: Що відомо про підводний безпілотник Toloka

Морський безпілотник буде мати високу маневреність завдяки особливій конструкції
Підводний безпілотник_1
Підводний безпілотник
Джерело: Мілітарний

Україна стала відомою тим, що знаходить нетрадиційні рішення для боротьби з російською агресією у Чорному морі. Одним з таких прикладів є підводний безпілотник проєкту Toloka. У виданні Naval News назвали особливості української розробки.

Toloka TLK-150 – відносно невеликий безпілотник завдовжки лише 2,5 метра.

Він має подвійні двигуни, що підрулюють на невеликих крилоподібних стабілізаторах, і великий кіль. Разом з іншими конструктивними особливостями морський пристрій отримав високу маневреність.

Видання також припускає, що камера безпілотника може використовуватися як перископ для місій зі збору розвідувальних даних поблизу ворожого берега. Також камера може допомогти підводному дрону наводитися під час атаки.

"Toloka TLK-150 є значно меншим за попередні українські морські безпілотники. Ймовірно, він має набагато менший радіус дії та меншу швидкість, однак компенсує це тим, що він більш непомітний і живучий", – відзначає Naval News.

Що цікаво: нещодавно Україна закупила в декількох країнах підводні безпілотники. Також шість морських дронів передала Велика Британія. Більша частина з них стосується розмінування, однак у виданні не виключають, що Україна могла їх використати для створення унікального TLK-150.

Україна розробляє підводні безпілотні торпеди

Український оборонно-промисловий комплекс розробляє кілька версій безпілотних торпед, повідомляє "Мілітарний".

За даними видання, один з прототипів торпед представили на виставці Brave1. 

Зазначимо, що Brave1 – це єдина платформа для співпраці defense tech компаній, держави та військових, а також інвесторів, волонтерських фондів, медіа і всіх, хто допомагає наближати перемогу через технології. Вона була заснована наприкінці квітня цього року Кабміном та військовими відомствами. 

Загалом розробляється три версії: TLK 1000 (4–12 метри); TLK 400 (4–6 метрів); TLK 150 (2,5 метра).

TLK 150 буде оснащений електродвигуном, матиме 100 км ходу та здатність нести до 20–50 кг вибухівки.

TLK 400 отримає 500 кг вибухівки та дальність ходу 1200 кілометрів.

А 4-12 метровий TLK 1000 із дальністю ходу 2000 кілометрів зможе нести до 5000 кг вибухівки.

До речі, українська компанія Ukrspecsystems представила свій новий БПЛА MiniShark, який насамперед створений для виконання розвідувальних завдань.

Читайте також:
Майже 3 млн українців з прифронтових зон було евакуйовано за час повномасштабного вторнення Майже 3 млн українців з прифронтових зон було евакуйовано за час повномасштабного вторнення
"Це фейкові новини", - так Трамп прокоментував інформацію про те, що його перемога на виборах буде вигідна РФ
В Україні створять ще 15 адаптивних клубів, де люди з інвалідністю, зокрема й ветерани, можуть займатися спортом В Україні створять ще 15 адаптивних клубів, де люди з інвалідністю, зокрема й ветерани, можуть займатися спортом
Знищити всі аеродроми РФ: Шольц відкинув заклик Зеленського бити по Росії західною зброєю Знищити всі аеродроми РФ: Шольц відкинув заклик Зеленського бити по Росії західною зброєю