USD
НБУ
41.23
Готівка
41.60
EUR
НБУ
44.77
Готівка
45.40
Втрати орків: 5 7 0 1 2 0 (+1140)
USD
НБУ
41.23
Готівка
41.60
EUR
НБУ
44.77
Готівка
45.40

"Росія стає все більше ізольованою": Союзники України про участь Китаю в саміті у Саудівській Аравії

Вони припускають, що КНР може брати участь і у подальших перемовинах, що стосуються миру в Україні
саміті в Саудівській Аравії щодо України

Саміті у Саудівській Аравії щодо України

Джерело: Telegram Андрія Єрмака
Союзники України заявили, що вважають конструктивною участь Китаю у дводенному саміті в Саудівській Аравії щодо України. Про це пише Financial Times із посиланням на європейських чиновників.

За словами співрозмовників видання, Пекін дав сигнал про свою готовність брати участь у подальших міжнародних перемовинах щодо врегулювання війни РФ проти України.

Видання зазначає, що зустріч у Джидді завершилася без "значних зрушень". Водночас присутність КНР, яка раніше відмовилася брати участь у подібних переговорах у Копенгагені, була розцінена як перевага для Києва та стала головною подією заходу.

Новини за темою: Понад 30 зустрічей. В ОП розповіли про деталі переговорів з делегаціями різних країн під час саміту у Саудівській Аравії

"Лише присутність Китаю свідчить про те, що Росія стає все більш і більш ізольованою", – сказав FT європейський дипломат. 

Ще один європейський посадовець вважає, що Пекін "брав активну участь і позитивно поставився до ідеї третьої зустрічі на цьому рівні".

Про саміт 

Саудівська Аравія провела переговори щодо миру в Україні. Захід відбувався 5–6 серпня у Джидді.

Росію на ці переговори не запросили.

Головна мета переговорів – зміцнення міжнародної підтримки вимог України щодо встановлення миру. На цій зустрічі були спроби заручитися підтримкою мирного плану України з боку тих держав, які ще досі нейтральні щодо цього.

Зазначимо, перші такі переговори відбулися у Копенгагені 26 червня цього року. Тоді, за даними видання, у країн були розбіжності у поглядах щодо мирного плану, який представив президент України Володимир Зеленський. І зрештою, більшість держав заявили, що готові продовжувати переговори, однак не підпишуть мирний план України.

Читайте також:
Росія краде в українських полонених органи: Їх, ймовірно, використовують для трансплантації Росія краде в українських полонених органи: Їх, ймовірно, використовують для трансплантації
Росіяни вбили в Україні 562 дитини Росіяни вбили в Україні 562 дитини
Росія – агресор, а Україна – жертва: Мішель різко відповів Орбану на Росія – агресор, а Україна – жертва: Мішель різко відповів Орбану на "мирний" план
Кремль шукає спосіб, як врятуватись від дронів: Аналітики ISW пояснили, навіщо Україна атакує РФ Кремль шукає спосіб, як врятуватись від дронів: Аналітики ISW пояснили, навіщо Україна атакує РФ