USD
НБУ
41.36
Готівка
41.63
EUR
НБУ
46.01
Готівка
46.50
Втрати росіян: 6 3 5 8 8 0 (+1020)
USD
НБУ
41.36
Готівка
41.63
EUR
НБУ
46.01
Готівка
46.50

Росія скопіювала українську роботизовану турель "Шабля" і назвала її "Чапай"

У турелі "Чапай" загарбники повністю повторили як саму концепцію, так і реалізацію українців
Чапай
Російський "Чапай"
Джерело: Defense Express

РФ наслідує українські розробки і черговим прикладом цього стала дистанційно керована кулеметна турель під назвою "Чапай". Вона була скопійована з української "Шаблі", яку активно використовують Збройні сили України ще з часів АТО, повідомляє Defense Express.

Аналітики кажуть, що цю розробку окупанти вперше показали на оборонному форумі "Армія-2024", який нині триває під Москвою. І представив її інвестиційний фонд "Ера", який фінансує російських розробників озброєння.

"Сама розробка є російською реалізацією української турелі – "Шабля", яка з вересня 2023 року допущена до експлуатації ЗСУ, хоча на передовій ще з часів АТО (з 2015 року, – ред.). За цей час турель отримала численні схвальні відгуки від бійців і використовується не лише як окрема турель, а й у складі наземних дронів", – додають експерти.

Українська "Шабля"
Джерело: Defense Express

Водночас у турелі "Чапай" загарбники повністю повторили як саму концепцію, так і реалізацію українців.

"Чапай" має дистанційне керування по дротах і використовує оптико-прицільний модуль. Також адаптований під різні кулемети – 7,62 ПКМ або 12,7-мм НСВ "Утес" та "Корд".

Російський "Чапай"
Джерело: Defense Express

Поки що йдеться про виставковий зразок, а не про серійний вибір, говорять експерти. Однак припускають, що копія нашої "Шаблі" може піти в серійне виробництво.

Новини за темою: Україна створює мережу секретних підприємств з виробництва зброї, – ЗМІ

Виробництво України

З усім тим слід зазначити, що Україна всіляко намагається нарощувати свої оборонні потужності. Наприклад, в червні в нашій країні запрацював перший спільний з АТ "Українська оборонна промисловість" цех Rheinmetall з ремонту та виробництва бронетехніки. 

Наразі основне призначення нового майданчика – ремонт військової техніки розробки німецького концерну Rheinmetall. Відкриття цеху має прискорити відновлення бойових машин і повернення їх на передову, а згодом дасть змогу виробляти нову техніку для Сил безпеки та оборони України силами українських зброярів. Міністр Камишін заявляв, що відкриття спільного з Rheinmetall виробничого майданчика – це не тільки крок до перемоги України, а й "важливий етап у побудові арсеналу вільного світу".

Разом з тим Україна у 2024 році наздогнала Росію за виробництвом дронів-камікадзе, аналогічним Shahed-131 та Shahed-136. 

Читайте також:
США вже ознайомлені з планом перемоги президента України Зеленського, - посол США в ООН США вже ознайомлені з планом перемоги президента України Зеленського, - посол США в ООН
Уперше в тендерах Уперше в тендерах "Коаліції дронів" братимуть участь українські компанії
На підконтрольних Україні територіях перебуває до 30 млн громадян На підконтрольних Україні територіях перебуває до 30 млн громадян
Російський Російський "кріт", який шпигував на оборонному заводі в Києві, отримав 15 років тюрми