USD
НБУ
41.23
Готівка
41.60
EUR
НБУ
44.77
Готівка
45.40
Втрати орків: 5 7 0 1 2 0 (+1140)
USD
НБУ
41.23
Готівка
41.60
EUR
НБУ
44.77
Готівка
45.40

Росія може атакувати мінами чорноморські цивільні судна, – МЗС Британії

Британія працює з Україною та іншими партнерами, щоб запровадити підвищення безпеки судноплавства
Судно корабель балкер чорне море порт_1

Фото ілюстративне

Джерело: Facebook/Олександр Кубраков

Велика Британія з посиланням на розвіддані попередила, що Росія може використовувати морські міни для нападів на цивільні судна в Чорному морі. Про це повідомляється на сайті британського уряду.

"Розсекречена… інформація свідчить про те, що Росія може продовжувати атакувати цивільне судноплавство в Чорному морі, в тому числі шляхом встановлення морських мін на підходах до українських портів. Раніше Британія попередила, що російські військові спробували завдати ракетного удару по вантажному судну в Чорному морі", – йдеться у заяві.

Британія вважає, що Росія намагається атакувати цивільні судна, які прямують через український "гуманітарний коридор", щоб перешкодити експорту українського зерна, що своєю чергою продовжить спроби Росії тиснути на українську економіку.

"Росія майже напевно хоче уникнути відкритого потоплення цивільних суден, натомість покладаючи на Україну відповідальність за будь-які напади на цивільні судна в Чорному морі", – вважають у Британії.

Крім того, у заяві наголошується, що Велика Британія працює з Україною та іншими партнерами, щоб запровадити підвищення безпеки судноплавства, і використовує свої можливості спостереження та розвідки для моніторингу російської діяльності в Чорному морі.

"Світ спостерігає – і ми бачимо наскрізь цинічні спроби Росії звинуватити Україну у своїх нападах. Ми та наші союзники виступаємо разом проти Путіна та його спроб завдати шкоди Україні та таким чином зашкодити решті світу", – наголосив міністр закордонних справ Великої Британії Джеймс Клеверлі.

Нагадаємо, 17 вересня вперше від початку війни два судна увійшли в порт "Великої Одеси" і завантажилися зерном поза рамками "зернового коридору".

Читайте також:
В одному із ТЦК Тернопільщини посадовці на ухилянтах у місяць заробляли від 100 до 150 тис. доларів В одному із ТЦК Тернопільщини посадовці на ухилянтах у місяць заробляли від 100 до 150 тис. доларів
Львівські школярі, як і рекомендував Кабмін, розпочнуть навчання 2 вересня, проте Садовий незадоволений Львівські школярі, як і рекомендував Кабмін, розпочнуть навчання 2 вересня, проте Садовий незадоволений
Росія краде в українських полонених органи: Їх, ймовірно, використовують для трансплантації Росія краде в українських полонених органи: Їх, ймовірно, використовують для трансплантації
Rheinmetall отримав перше замовлення від України на будівництво заводу боєприпасів Rheinmetall отримав перше замовлення від України на будівництво заводу боєприпасів